X-diablo Intel eXtreme

x-diablo intel extreme

x-diabloNa trhu s počítači jsou dnes k dostání desítky hotových sestav a každá z nich by měla plnit jiný účel. Máme tu kancelářská PC, multimediální PC, „gamingová“ pc v základní cenové relaci (které sotva splňují to, co slibují), drahé gamingové pc (které poskytují dostatek výkonu, ale za vysokou cenu) a pak tu máme něco mezi. Do kategorie „mezi“ většinou řadíme PC, která nabízejí vysoký výkon s rozumnou cenou a právě sem bych zařadil i nejnovější PC X-diablo Intel eXtreme.

X-diablo Intel eXtreme je vysoce výkonným herním strojem, který bude plnit svůj účel i za několik let. Takže cena, s kterou se bude prodávat (zhruba 90 000,- Kč) dává smysl i přesto, že není zrovna nejnižší. Stačí se totiž podívat na specifikaci a hned pochopíte proč.

CPU: Intel Core i9-9900 (8 jádrový s 16 vlákny – základní frekvence 3.1 Ghz až 5.0 Ghz v turbo režimu)
GPU: Nvidia GeForce ROG Strix – RTX 2080 Super s 8GB GDDR6
RAM: 64 GB DDR4 3200Mhz Crucial Ballistix
Základní deska: ASUS ROG Strix Z390-F GAMING
HDD: 1 TB SSD Seagate Barracuda 510 M.2 a 14 TB Seagate EXOS
Počítačová skříň FRACTAL DEFINE

Jak je vidno PC je postaveno nejen na výkonných, ale i vysoce kvalitních komponentách těch nejlepších výrobců a navíc nabízí i 3 letou záruku, která je typická pro všechny stroje společnosti X-diablo. Teď už pravděpodobně chápete, že ona cenovka je víc než rozumná, ale podívejme se na to i z ostatních hledisek.

Design

Z hlediska designu X-diablo vždy volilo kombinaci černé a červené barvy, plameny kde se dá, prostě stylovka. Jenže X-diablo Intel eXtreme by se mělo odlišovat od svých levnějších bratříčků nejen svým výkonem, ale i vzhledově a tak jsme se vůbec poprvé dočkali bílo-stříbrného provedení v case od Fractal Design s plně prosklenou bočnicí a působivým zpracováním.

Case sice na první pohled může působit jen jako obyčejná bedna, ale je uzpůsoben tak, aby umožňoval co nejlepší proudění vzduchu i dostatek prostoru pro všechny komponenty. Veškerá kabeláž jde navíc krásně ukrýt a tak má case nádherný clean design i zevnitř, který doplňuje kompletní podsvícení AURA Sync a vodní chlazení procesoru Fractal Celsius S36.

Výkon

ATComputersJak vám je asi jasné už jen ze specifikace na X-diablu Intel eXtreme pravděpodobně nenajdete z hlediska výkonu ani jednu chybičku. Je to prostě neskutečně silný stroj, který dokáže rozjet jakoukoliv hru na ULTRA nastavení ve 4K, aniž by se u toho byť jen trochu zapotil.

PC jsme testovali hned s několika AAA tituly, ale i těmi méně známými a nenarazili jsme na žádné problémy. Během hraní Battlefield V, METRO Exodus, HUNT: Showdown, Kingdom Come: Deliverance a dalších titulů se nedostavilo žádné doskakování textur, glitche, lagy, trhání obrazu ani jiné grafické bugy.

kankry x-diablo

Jak můžete vidět v tabulce nahoře výsledky kterých tohle pc dosáhlo během hraní jsou prostě víc než působivé. O to více, když si uvědomíme, že všechny námi testované hry patří mezi aktuální grafickou špičku a vyžadují rychlou a nepřetržitou generaci prostředí se spoustou atmosférických efektů a detailů. Dokonce i časy načítání při spuštění her jsou abnormálně rychlé.

To vše je samozřejmě možné díky špičkovému procesoru, grafické kartě, ale i paměti RAM jimiž je X-diablo Intel eXtreme vybaveno. 8 jádrový procesor Intel Core i9-9900 je zkonstruován tak, aby zvládal streamování ve 4K, renderování videí, ale i multitasking na nejvyšší úrovni. V kombinaci s 64 GB RAM a grafickou kartou Nvidia GeForce ROG Strix – RTX 2080 Super se pak nemusíte vůbec bát hraní jakéhokoliv next-gen projektu ve 4K klidně i na více monitorech.

Verdikt

Přestože z hlediska designu by se na X-diablo Intel eXtreme dalo ještě lehce zapracovat, nabízí přemíru všeho, co můžete potřebovat s nekompromisním výkonem, který zahanbí veškerou konkurenci. X-diablo Intel eXtreme spustí jakkoliv náročnou hru a poskytne vám plynulý herní zážitek jako žádný jiný počítač. A pokud nám nevěříte, přijeďte se podívat na letošní IEM Katowice 2020, kde bude tahle bestie plně k vidění!

99%

Plusy

+ nekompromisní výkon + skvělé zpracování + clean design + 3 roky záruky

Mínusy

– case by mohl být lepší

Související příspěvky

Leave a Comment