Vychytaná 4K autokamera Mio MiVue 886

4K autokamera Mio MiVue 886 hodnocení

Společnost Mio Technology je tchajwanská firma zabývající se, mimo jiné, výrobou velice kvalitních autokamer. My se podíváme na Mio MiVue 886, která získala ocenění IT produkt roku.

Mio MiVue 886

Tento model kamery je považován za jeden z nejlepších v nabídce společnosti i celkově na trhu. Bezproblémově komunikuje s chytrým telefonem a upozorní vás na všechny radary a úseková měření. K autokameře existuje i aplikace, ve které můžete sledovat a stahovat natočené záznamy.

Obraz

Kamera má rozlišení 3840 × 2160 pixelů neboli 4K, díky čemuž vytváří velice kvalitní, ostrý a plynulý záznam. Svůj podíl na tom má i 1/1.8” velký senzor, technologie HDR nebo Mio Night Vision ULTRA, která zajistí plynulý a jasný záznam i za zhoršených světelných podmínek. Počet snímků za sekundu lze dokonce nastavit na 120, a to jednoduchým snížením rozlišení na Full HD.

Displej o úhlopříčce třech palců má vysoké rozlišení a automatický jas, tudíž se vám nemůže stát, že byste neviděli promítaný obraz. Záznam si můžete prohlížet na samotné autokameře, nebo si jej můžete stáhnout do počítače nebo mobilu.

Funkce

4K autokamera Mio MiVue 886 displayHlavní funkcí, na které si společnost Mio Technology zakládá, je upozornění na blížící se radary. Kromě klasického zobrazení na radaru si můžete vybrat mezi dvěma zvukovými upozorněními, které si můžete stáhnout i v českém jazyce. Při blížení se ke statickému radaru dostanete jednorázové upozornění, naopak při úsekovém měření budete mít na displeji vyznačený celý měřený úsek. Pokud byste se báli, že nestihnete zareagovat z důvodu blížícího se radaru, tak můžete v nastavení upravit vzdálenost upozornění.

Dále lze kupříkladu nastavit rychlostní limit, zda bude legální či ne je zcela na vás. Jednou z funkcí autokamery je i tříosý G-senzor s nastavitelnou citlivostí, pro případ kolize se tedy nemusíte bát, že by se vám záznam sám smazal. Největší úložiště, které můžete vytvořit přidáním microSD karty do kamery je 256GB, více autokamera bohužel nepodporuje.

Mio logoMezi další vychytávky patří inteligentní parkovací režim. Když je motor vypnutý, Mio MiVue 886 se přepne do inteligentního parkovacího režimu. Pokud senzor detekuje náraz a nebo pohyby v blízkosti přední části vozidla, automaticky se aktivuje nahrávání. To pomáhá shromažďovat důkazy, i když nejste ve vozidle.

Výdrž baterie

Baterie této autokamery převážně slouží k pořízení záběrů v pasivním režimu hlídání vašeho vozu na odstaveném místě. Pokud byste chtěli větší výdrž a vícero funkcí musíte si pořídit Mio MiVue SmartBox III, což je malé zařízení, které napájí kameru v autě i při vypnutí motoru a zároveň chrání autobaterii proti podvybití.

Cena a dostupnost

Autokamera Mio MiVue 886 je dostupná na trhu za cenu v rozmezí od 5 do 6 tisíc korun.

Hodnocení

Autokameře Mio MiVue 886 udělujeme 4 a půl hvězdy. Vytváří velmi kvalitní záznam a má vychytané funkce jako upozornění na radary a úseková měření, knihu jízd, GPS, inteligentní parkovací režim, G senzor nebo funkci “Najdi vůz”, kdy za pomoci Bluetooth a GPS najde váš zaparkovaný vůz. Půl hvězdy odebíráme za nemožnost připojit zadní autokameru.

Autoři: Matouš Paska & Radek Vyškovský

Související příspěvky

Leave a Comment