Přenosný reproduktor CARNEO TwinDragon surround 60W

Do AVERIA TECH LABU jsme dostali na vyzkoušení přenosný reproduktor CARNEO TwinDragon. Je odolný, pěkně zpracovaný, má velmi dobrý zvuk. A to není všechno…

Co nás zaujalo po vybalení reproduktoru z krabice na první pohled je velmi kvalitní zpracování. Reproduktor má po stranách kovový kroužek, nemusíte se tedy bát, že by něco prasklo nebo se zlomilo, pokud někde „cinknete“ hranou. Je celý vyroben v černé barvě, která je, jak známo univerzální, a hodí se tedy v podstatě do každého prostředí.

Přenosný reproduktor CARNEO TwinDragon

Píšeme reproduktor, ale v podstatě se jedná o dva samostatné reproduktory. Ty spojíte přiložením/zacvaknutím k sobě a mírným otočením doprava, čímž vznikne jeden reproduktor – válec, který je 20 cm dlouhý a má průměr 7,5 cm.

TwinDragon je voděodolný a prachuvzdorný dle specifikace IPX6.

Připojení

Připojení k zařízení probíhá automaticky, jednoduše a rychle. Při zapnutí reproduktoru spárujete zařízení a reproduktor, který se stane „hlavním“ a při zapnutí druhého reproduktoru se tento automaticky spáruje. Zapnutí a vynutí reproduktoru oznamují dvě různé zvukové „skladby“. Co se týká připojení, tak probíhá přes Bluetooth 5.0. Výrobce uvádí dosah 10 metrů. My jsme se připojili k telefonu a vyzkoušeli jsme i připojení k počítači. S dosahem jsme se dostali úplně bez problémů i na 15 metrů, a zkoušeli jsme to dokonce i za rohem betonové zdi.

CARNEO TwinDragon podporuje režimy připojení A2DP, AVRCP, HFP a HSP.

Zvuk

Zvuk je další předostí tohoto reproduktoru. Doslova nás ohromil. Zařízení využívá funkce DSP (Digital Signal Processing), kdy zabudovaným mikrofonem snímá okolní zvuk, který vyhodnocuje, a na základě toho upravuje výškovou, středovou a basovou amplitudu. Celkový výstupní výkon 60W, respektive 2 x 30W.

Přenosný reproduktor CARNEO TwinDragon party

Výdrž a nabíjení

Každý reproduktor má v sobě zabudovanou baterii. Nabíjení trvá cca 3 hodiny. Nabíjecí kabel je součástí balení, nabíječka není. Lze požít jakoukoli běžnou USB nabíječku (5V/2A). Pokud není reproduktor připojen po dobu delší než 10 minut, tak se automaticky vypne, aby šetřil energii. Výrobce uvádí výdrž 4-6 hodin. My jsme vyzkoušeli několikrát. Nejméně nám reproduktor vydržel necelých 5 hodin, a to při použití venku. Nejdéle asi 6 a půl hodiny uvnitř. Hodně záleží na tom, jak moc otočíte „volume“ doprava. Platí, že čím vyšší hlasitost, tím kratší výdrž baterií.

Hands-free

CARNEO logoDíky již zmíněnému zabudovanému mikrofonu můžete využít reproduktor jako hands-free, kdykoliv si potřebujete zavolat, nebo třeba jen nechcete držet telefon u ucha.

Hodnocení

Za naši redakci udělujeme přenosnému reproduktoru CARNEO TwinDragon čtyři a půl hvězdy z celkových pěti možných. Zpracování reproduktoru je na první pohled kvalitní. Design je čistý, nikde nic zbytečně nevyčuhuje. Zvuk nás uchvátil. Připojení a nastavení reproduktoru je bez problému. Hands-free jako bonus. Výdrž baterie odpovídá. Jediné, co bychom chtěli reproduktoru vytknout je velikost signalizačních diod, které jsou opravdu miniaturní, a museli jsme si je hodně přiblížit, abychom je vůbec viděli. Pokud hledáte parťáka na jakoukoliv party nebo grilovačku, tak jednoznačně doporučujeme. Ve své cenové kategorii patří rozhodně na jednu z předních příček pomyslného žebříčku.

Radek Vyškovský

Související příspěvky

Leave a Comment