Novinky z veletrhu CESA: Bionická laserová TV a Mini LED TV

Laser TV_88l5-lifestyle-2

Letošními novinkami veletrhu CESA, byly mimo jiné, bionická laserová TV, se zvukem vycházejícím přímo z obrazovky a Mini LED TV. U bionické Sonic Screen Laser TV, vychází zvuk přímo z obrazovky. Každý palec obrazovky je vlastně samostatnou, nezávisle ozvučenou jednotkou. V porovnání s běžnými televizory, jsou zvuky spjaty přímo s místem děje na obrazovce. Projekční plátno se na mikronové úrovni rozvibruje. Celý akustický vjem je proto mnohem komplexnější a autentičtější a divácký prožitek je nesrovnatelný. Bionické laserové TV se objeví už letos i na českém trhu.

Mini_LED TV.jpg

Mezi novinkami, které letos přijdou i na český trh, byla představená i zbrusu nová řada Mini LED televizorů.  Využívají ultra tenké LED diody, které umožňují dosud nejdetailnější řízení světelného toku a stmívání doslova s milimetrovou přesností. Spolu s pokročilými algoritmy a dalšími technologiemi, se proto postarají o dokonale věrný obraz s potřebným kontrastem, přirozenými barvami a hloubkou i skutečně temně černou.

Televizor bude vybavený technologií Dolby Vision IQ, se světelným senzorem pro optimalizaci obrazu, bude podporovat Dolby Atmos Audio i systém IMAX. Jeho jádrem bude operační systém VIDAA U5, který snadno zpřístupní streamované služby v UHD kvalitě, obsah z internetu, mobilu či počítače a samozřejmě i TV vysílání včetně archivů. Samozřejmostí je hlasové ovládání. Stát bude 99 990 Kč.

Související příspěvky

Leave a Comment