Na stres a únavu zkuste mudry

mudry

A co že to ta mudra je? Jsou to pozice jógy, ale nikoli celého těla, ale pouze prstů. Můžete ji tak provádět v podstatě kdykoli a kdekoli. Tak jako klasická jóga vám pomůže od únavy, stresu a podpoří funkci některých orgánů.

V na rukou a nohou máme nejvíce nervových zakončení, díky kterým je možné ovlivnit funkci organismu. V jedné pozici vydržte minimálně 10minut, nejvíce však 45minut. Cvičení by rozhodně nemělo být bolestivé, proto tlak prstů nedělejte příliš silný.

Několik lehkých cviků:

1. Mudra poznání – na posílení kostí, růstu vlasů a nehtů, také proti stresu a melancholii, lepší koncentraci, nespavosti a krevní tlak – palce a prsteníčky tiskněte proti sobě, ostatní prsty jsou natažené.

2. Mudra vzpřímená – na chronické nemoci průdušek nebo sezónní nachlazení, na snížení tuků, zahřívá tělo – propleťte prsty, ale jeden palec nechejte natažený tak, aby ho objal palec a ukazováček druhé ruky.

3. Mudra země – odstraňuje fyzickou slabost, dodá energii a rovnováhu – špičku prsteníčku a palce spojte k sobě, ostatní prsty zůstávají uvolněně natažené

 

Jana Efmertová

Související příspěvky

Leave a Comment