Panasonic maluje světlem Michelangela

Guidizo Universale Michelangelo a tajemství Sixtinské kaple

Audiovizuální technologie Panasonic vytvořila velkolepou rekonstrukci Sixtinské kaple jako novou, pohlcující jevištní show v Auditorium Conciliazione v Římě, která se dotýká všech smyslů.

Guidizo Universale. Michelangelo a tajemství Sixtinské kaple využívá 30 profesionálních laserových projektorů, které zprostředkovávají obecenstvu pocit, jako by se nacházeli uprostřed Sixtinské kaple, a prožívali virtuální zážitek mimořádné kulturní hodnoty.

Umělecká show kombinuje živé divadelní představení a nehmatatelnou magii speciálních efektů prostřednictvím nejnovějších AV technologií. Líčí tak obecenstvu dosud nevyslovený příběh prostřednictvím slov a obrazů. Panasonic Visual Systems Solutions je technickým partnerem této umělecké show, kterou produkuje společnost Artainment Worldwide Shows, s vědeckým dohledem Vatikánských muzeí.

Pohlcující zážitek byl rozdělen do pěti sektorů – tvoří je dvě boční stěny, na které míří osm projektorů PT-RZ31K se svítivostí 31 000 lumenů; klenutý strop s 6x 20 000lumenovými projektory PT-RZ21K a 2x PT-RZ31K; předscéna obsahující 4x PT-RZ31K; čelní síťová stěna s 4x PT-RZ31K; a konečně 2x 12 000 lumenů PT-RZ12K pro zobrazení Michelangelova Davida na jevišti, a 4x projektory PT-RZ21K s EL-D75LE95 ultrakrátkou projekční vzdáleností pro promítání vertikálně na jeviště shora.

Tvůrcem představení je Marco Balich, umělecký ředitel a producent olympijských ceremoniálů v Turíně v roce 2006 a v Riu v roce 2016, který prohlásil: „Bez využití nejnovějších technologií bychom nikdy nedokázali úspěšně a konkrétně vyjádřit naši vizi, zaujmout pomocí pohlcujících 270° projekcí nové generace a přispět tak k obohacení jejich znalostí o uměleckých mistrovských dílech z minulosti.“

Související příspěvky

Leave a Comment