Chcete hubnout? Kupte si větší kalhoty!

kalhoty hubnutí

V kancelářích strávíme stále více času, hodně sedíme a moc se nehýbeme. To se samozřejmě odrazí na naší váze. Často tedy přemýšlíme, jak hubnout a podléháme různým dietám a dalším trendům. Nadpis článku může znít jako nesmysl, ale má svoje opodstatnění. Pojďme si ho vysvětlit.

Ranní intimní chvilky s váhou nám mnohdy moc potěšení nepřinášejí. Občas je to “ať děláme, co děláme, tak nic” a váha si jde vesele nahoru. Máme pocit, že s prominutím “žereme jen drobečky” a výsledky nikde. Znáte to taky? Je obecně známý fakt, že hubnutí vypadá jako sinusoida. Na začátku spalujeme opravdu přebytečné tuky, a tudíž jde všechno rychle a s menší námahou. Jak nám ale svaly nahrazují tuky, pohyb ručičky váhy se zastaví, a mnohdy začne pomalu mířit nechtěným směrem. To, že svaly jsou obecně těžší než tuk, nám moc nepřidá. A dostaneme se do období, kdy děláme všechno správně, a přesto nehubneme.

Tady pak nastupuje psychologický trik, který může opravdu zabrat. Psychika dělá při hubnutí a přenastavování metabolismu opravdu hodně. Depresemi z toho, kolik jsme zase od včerejška přibrali si moc nepomůžeme, a navíc si vytváří psychologickou rezistenci proti úspěchu, což je v mnoha oblastech známý negativní psychologický fenomén. Dá se shrnout laicky prostě tak, že když vidíme, že se něco nedaří, pak se to opravdu dařit nebude. Trik spočívá opravdu v tom, co jsem napsal do nadpisu. Noste velké kalhoty.

Samozřejmě budete potřebovat dostatečně pevný pásek, aby vám držely. Pokaždé, když si kalhoty obléknete, budete vidět, jak moc jsou vám velké. Ideální je nechat si kalhoty, které jste nosili před začátkem hubnutí, aby se psychologický účinek znásobil něčím ve stylu “tohle jsem nosil, když jsem byl tlustej, podívejte se, jak jsou mi teď velký”. Vypadá to sice trochu neelegantně, ale i z toho můžete vytřískat obdivné pohledy, jak moc jste museli zhubnout, když máte tak velké kalhoty. Jak si do podvědomí uložíte onen pocit, když si oblékáte velké kalhoty, bude podvědomí vědět, že hubnout se dá a sama psychika vám pomůže v tom, aby to pokračovalo i nadále. Podrobnosti nejsou důležité, čím míň toho o nich váš mozek ví, tím líp pro vás. Ale metoda může opravdu účinkovat.

Michal Rada

Související příspěvky

Leave a Comment