Soundbar od legendárního výrobce audiotechniky

Soundbar Bose TV Speaker

Bose uvádí na český trh nový soundbar Bose TV Speaker. Jak sám název napovídá, přístroj je určen především pro kvalitní ozvučení televizoru. Pro tento účel je osazen třemi reproduktory, z nichž jeden plní úlohu centrální jednotky domácího kina a vylepšuje zvuk a srozumitelnost dialogů. Další dva se starají o působivý a v případě potřeby i velmi hlasitý stereo zvuk. Kromě toho je možné nový TV Speaker využít také pro přehrávání hudby, a to buď bezdrátově s využitím Bluetooth nebo pomocí přehrávače připojeného na jeden ze vstupů. Při vývoji využil Bose své technologie a dlouholeté zkušenosti s výrobou malých reproduktorů s velkým zvukem.

Soundbar Bose TV Speaker zajišťuje vysoce kvalitní poslech při všech úrovních hlasitosti. Sám o sobě reprodukuje na svou velikost velmi výrazný basový základ, který lze v případě potřeby dále posílit kabelem připojeným subwooferem Bose Bass Module 500 nebo 700. Pro propojení soundbaru s televizorem lze využít buď HDMI konektor nebo digitální optický vstup. Úroveň hlasitosti je poté možné řídit stávajícím dálkovým ovladačem televizoru, případně také ovladačem dodaným s TV Speakerem. Ten umožňuje také řídit intenzitu basů a aktivaci speciálního módu pro výrazné zvýšení srozumitelnosti mluveného slova. V případě potřeby lze aktivovat hotelový mód.

Konektivita

Soundbar Bose TV Speaker má rozměry 5,6 x 59,4 x 10,2 cm a váží 2 kg. Pro připojení televizoru a případně dalšího hudebního přehrávače je k dispozici HDMI, digitální optický a 3,5 mm stereo analogový vstup. Pokud uživatel využije připojení pomocí HDMI (ARC), soundbar se automaticky zapne zároveň s televizorem. Volitelný subwoofer lze zapojit do 3,5 mm stereo výstupu. Bose TV Speaker lze umístit buď na stolek pod televizor nebo s využitím speciálního samostatně dodávaného držáku na stěnu.

Bose TV Speaker bude k dispozici již během června a na trhu nahradí dosud nejprodávanější a nejlevnější soubdbar Solo 5. Jeho doporučená koncová cena bude 7 690 Kč.

Související příspěvky

Leave a Comment