Novinky v obrazu a zvuku na CES

Na letošním veletrhu CES byla odhalena nejnovější technologie pro laserové televizory v oblasti obrazu, zvuku a formy a  největší Dual Cell TV na světě.

Laserová TV je kombinací projekčního systému s velmi krátkou vzdáleností a klasického „televizního“ základu, včetně tunerů, konektorů a systému reproduktorů. Skládá ze tří částí: projekční televizní části, projekčního plátna v pevném rámu a externího bezdrátového subwooferu pracujícího přes Bluetooth. Na rozdíl od klasického projektoru jej můžete umístit velmi blízko stěny, na kterou je obraz promítán. Instalace je tak daleko jednodušší a oproti největším LCD TV nevyžaduje náročnou montáž nebo stavební úpravy. Televizor navíc nezáří do očí, a je proto šetrnější ke zraku i při sledování z doporučené vzdálenosti 4 m, oproti 9 m u konvenční TV obdobné velikosti. Zážitek ze sledování je tak mnohem silnější.

Hisense_CES_rolovací obrazovkaPrvní prototyp na světě představila společnost Hisense na veletrhu CES v roce 2012. Od té doby si získává laserová TV stále větší pozornost jak na veletrhu samotném, tak i na skutečném trhu, zejména v Číně a Spojených státech.  Jsou na objednávku i u nás – např. model H80LSA má úhlopříčku 80 palců, tedy 211 cm, s doporučenou cenou 79 900 Kč.

Třetí převratnou novinkou u laserových TV je samovysouvací a natáčecí obrazovka – televizor se tak objeví jen tehdy, když jej chcete sledovat. Pak se zase schová do konzole, aby v domácnosti opticky nerušil. Začne se prodávat už letos v Austrálii.

Dále byl představen první 98palcový televizor XD9G Dual Cell na světě, s patentovanou technologií ULED XD a současně největší televizor v dané kategorii. Technologie Dual Cell TV, kombinuje dvě různé LCD matrice, aby dosáhla co největšího kontrastu a jasu barev, a současně stmíváním příslušných diod prohloubila černou. Procesor nejprve rozdělí obrázek na informace o barvě a odstínech šedé. Hisense_uled-tv-life-stylePřední panel zpracovává barvy. Naproti tomu zadní monochromatický panel zpracovává pouze informace o jasu a eliminuje nežádoucí únik světla do tmavých částí obrazu.

Ultra tenká Smart TV s patentovanou technologií ULED a nezávislým stmíváním 16 zón obrazovky nabízí brilantní obraz s výkonnou vestavěnou reprosoustavu s technologii DOLBY ATMOS. Rychlá a uživatelsky jednoduchá platforma VIDA U, umožňuje využívat velké množství předinstalovaných aplikací včetně českých. Systém lze ovládat telefonem a je připravený pro ovládání hlasem a použití hlasového asistenta Amazon Alexa (ten prozatím u nás není dostupný). Funguje v novém vysílacím standardu pozemního vysílání (nese označení „DVB-T2 ověřeno“). Stojí 25 990 Kč.

Související příspěvky

Leave a Comment