Nové, pro zrak komfortní žárovky inspirované květy slunečnice

Philips MyCare

Díky nově patentovanému designu je světlo rozdělováno rovnoměrněji a snižuje celkové oslnění až o 35 %!

Signify oznamuje uvedení nové LED žárovky z řady Philips MyCare s patentovanou technologií Interlaced Optics, která byla vyvinuta s cílem zvýšení komfortu očí. Design nové žárovky, inspirovaný rozmístěním semínek slunečnice, znovu dokazuje vedoucí pozici společnosti Signify v oblasti energeticky úsporného osvětlení.

Patentovaná technologie Interlaces Optics v nových LED svítidlech rozptyluje a současně odráží světlo. Tím se snižuje oslnění (nadměrný jas způsobený intenzivním světlem zářícím ze středu žárovky) až o 35 %. Výsledkem je rovnoměrné světlo, které je pro zrak příjemné a šetrné zároveň. Vlákna s technologií Interlaces Optics jsou implementována přímo do lampy a chytře tak zvyšují úhel světelných paprsků, čímž umožňují rovnoměrnější osvětlení domácnosti.

Rowena Lee, obchodní ředitelka úseku LED osvětlení společnosti Signify, uvádí: „Inspirací pro nás byla příroda. Design svítidel s technologií Interlaced Optics napodobuje vzor semínek slunečnice, což pomáhá redukovat oslnění očí a vytváří příjemnější podmínky pro aktivity, které vyžadují soustředění, jako je například čtení, psaní nebo studium. Ve srovnání s kompaktními žárovkami tyto LED lampy ušetří až 60 % energie, což je příslibem pro cestu udržitelnější budoucnosti.“

LED žárovka Philips MyCare s technologií Interlaced Optics byla uvedena trh v Číně, Hongkongu, Malajsii, Koreji a Singapuru v červnu 2018. Uvedení do provozu na globálním trhu je naplánované na rok 2019. K dispozici bude provedení s paticí E227 ve variantách s teplotou světla 3000k a 6500K.

V roce 2017 investoval Signify 4,8 % svých tržeb do oblasti vývoje a výzkumu. Společnost provádí výzkum i nadále a pracuje na vývoji osvětlení, které je pro zrak pohodlné a šetrné zároveň. S tím je spojeno i nedávné zařazení nového standardu EyeComfort do portfolia LED osvětlení Philips. V současné době neexistuje žádná jiná globální norma, které by definovala oční pohodlí. Jedná se tak o první normu svého druhu v rámci osvětlovacího průmyslu.

Dne 16. května 2018 Signify se stala novým oficiálním názvem společnosti Philips Lighting.

Související příspěvky

Leave a Comment