Obří televizor The Wall s úhlopříčkou 146 palců má konfigurovatelný vzhled a používá MicroLED

Samsung-The-Wall

Modulární televizor s úhlopříčkou 146 palců využívající technologii mikrominiaturních LED diod, menších, než jsou ty běžné, které znáte ze světa spotřební elektroniky, zvanou MicroLED samostatně vyzařujících světlo, představuje jednu z mnoha inovací představených na letošní akci First Look 2018. Ty všechny jsou nyní prezentovány na největším a nejstěžejnějším veletrhu světa, CES 23018 v Las Vegas.

The Wall, první modulární MicroLED televizor s úhlopříčkou 146 palců na světě určený pro spotřebitele představila v Las Vegas společnost Samsung. Tento modulární televizor s technologií MicroLED nevyžadující podsvícení byl představen s dalšími inovacemi společnosti v oblasti zobrazovacích technologií. Ukazuje, jakým směrem se televizory vyvíjejí, aby zákazníkům nabídly špičkový divácký zážitek a zastaly funkci centralizovaného propojeného chytrého portálu.

Modulární 146palcový televizor The Wall nabízí skvělou ostrost bez omezení týkajících se velikosti, rozlišení či tvaru obrazovky. Jedná se o televizor s mikrodiodami o rozměru v řádu mikrometrů, které jsou mnohem menší než dnešní LED diody a které samy vyzařují své vlastní světlo v celém barevném spektru.

Technologie MicroLED použitá v televizoru The Wall eliminuje nutnost používat barevné filtry a podsvícení, a obrazovka přesto zákazníkům nabízí špičkový divácký zážitek. Obrazovka s technologií MicroLED se vyznačuje také odolností a parametry světelné účinnosti, životnosti světelného zdroje a spotřeby, díky čemuž nastavuje nový standard v oblasti zobrazovacích technologií.

Televizor The Wall je koncipován jako modulární a bezrámečkový, což spotřebitelům umožňuje upravit si velikost i tvar televizoru dle jeho vlastních potřeb. Obrazovku lze přizpůsobit různým typům použití a z modulů lze například sestavit obrazovku přes celou zeď uzpůsobenou různým prostorovým dispozicím.

Související příspěvky