Nejlehčí 14palcový byznysový notebook s armádní certifikací

KANKRY

Tenhle notebook si klidně vězměte i na dovolenou. Splňuje i armádní normy odolnosti 🙂

Notebook ASUSPRO B9440 pro firemní profesionály, uvedl ASUS na český trh . Tenká konstrukce a tělo vyrobené z hořčíkové slitiny zaručuje dosud nejlehčí firemní 14“ notebook na světě.  Novinka totiž váží pouze jeden kilogram a její profil měří necelých 15 mm.

Zásluhou rámečků tenkých jen 5,4 mm nepřevyšuje 14“ model B9440 rozměry běžných 13“ notebooků. Neobvyklá je také konstrukce umožňující otevření displeje až do úhlu 180 stupňů a zdvižení klávesnice do úhlu příhodného pro psaní. Armádní certifikace MIL-STD 810G garantuje odolnost počítače v jakémkoli prostředí. Notebook disponuje podsvícenou klávesnicí odolnou proti polití a baterií s výdrží až 10 hodin. O výkon se stará procesor Intel Core i7 sedmé generace s podporou 8 GB RAM. Data lze ukládat na rychlé SSD s kapacitou 512 GB.  Model ASUSPRO B9440, vybavený softwarovou sadou ASUS Business Manager, se v České republice prodává za 34 990 Kč s DPH.

Stvořen pro profesionální využití

Elegantní 14“ pracovní notebook ASUSPRO B9440 s hmotností pouze jednoho kilogramu byl navržen speciálně pro manažery a cestující profesionály. Jeho celokovové tělo je vyrobeno ze slitiny hořčíku. Jde o velmi lehký materiál, který je však pevnější než standardní hliníkové slitiny používané ve většině notebooků. Právě díky této pevnosti bylo možné zmenšit rozměry notebooku, aniž by byla dotčena jeho síla a odolnost. Splňuje totiž i náročné armádní normy odolnosti MIL-STD 810G. Zároveň byl podroben rozšířenému testování standardu spolehlivosti. Tyto testy zahrnují zkoušky pádem z extrémních výšek, test pantů s 50 tisíci cykly otevření, testování odolnosti víka vůči tlaku či zkoušku odolnosti klávesnice. Klávesnice odolná proti polití je zárukou toho, že ani drobné šplíchance nebudou mít vliv na správné fungování počítače.

ASUSPRO B9440 je vybaven baterií s výdrží až 10 hodin, která zajistí vaši celodenní produktivitu bez hledání elektrické zásuvky. Novinka obsahuje také softwarovou sadu ASUS Business Manager, zahrnující nástroje pro snadné nastavení, centralizovanou údržbu a vzdálenou podporu.

Stvořen pro pohodlí

Kompaktního designu o rozměrech menších, než mají běžné 13“ notebooky je u modelu ASUSPRO B9440 dosaženo pomocí 5,4 mm tenkého rámečku kolem 14“ Full HD displeje. Ten má široké pozorovací úhly a matný antireflexní povrch, který snižuje odlesky, a umožňuje tím pohodlnou práci v terénu nebo na přímém slunečním světle.

Tenká ergonomická klávesnice s odolností proti polití se vyznačuje pantem se speciální konstrukcí, který při otevření notebooku nakloní klávesnici do úhlu ideálního pro psaní. Klávesy se zdvihem 1,5 mm jsou zvlášť tvarované pro konečky prstů a dodávají tak uživateli komfort a příjemnou dotykovou odezvu. Velký touchpad krytý sklem zajišťuje plynulé ovládání a podporuje i vícedotyková gesta. Dalším ergonomickým prvkem klávesnice je třístupňové podsvícení pro snadné psaní i při snížených světelných podmínkách. Za účelem robustní biometrické bezpečnosti je notebook vybaven čtečkou prstů integrovanou v horním rohu klávesnice. Ta usnadňuje okamžité přihlášení a ověření.

Stvořen k výkonu

ASUSPRO B9440 pohání procesor Intel Core i7 nejnovější sedmé generace a 8 GB operační paměti. Možnosti rozšíření a vysokorychlostní přenosy dat zajišťují dva porty USB 3.1 Gen 1 (s oboustranným rozhraním USB typu C). Jeden z těchto portů zároveň podporuje nabíjení či dokování. Přímo v balení se nachází malá dokovací stanice s porty USB typu A (USB 2.0), HDMI a USB typu C. S doplňkovou dokovací stanicí ASUS SIMPRO Dock USB-C lze navíc rozšířit možnosti připojení až na úroveň běžného desktopu. Dokovací stanice nabízí duální rozhraní DisplayPort, USB porty 3.1 typu C a typu A, VGA, HDMI, LAN a čtečku SD karet. Pro komplexní bezdrátovou konektivitu na cestách pak B9440 nabízí rychlé Wi-Fi standardu 802.11ac a Bluetooth 4.1.

O plný stereofonní zvuk s bohatými basy a čistými vokály se stará výkonný audio systém ASUS SonicMaster, navržený ve spolupráci s renomovanými audio odborníky z firmy Harman Kardon.

Technické parametry:

Model ASUSPRO B9440-GV0191R
Procesor Intel Core i7-7500U (Kaby Lake), 2,7 až 3,5 GHz, 4 MB cache
Grafická karta Intel HD Graphics 620 (integrovaná)
Operační paměť 8 GB LPDDR3
Operační systém Windows 10 Professional (64-bit)
Displej 14″, poměr stran 16:9, LED podsvícený, Full HD (1920 x 1080 pixelů), antireflexní, jas 300 cd/m2, NTSC: 72 %
Úložiště 512 GB SATA3 SSD M.2
Bezdrátové připojení Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1 (Dual Band)
Rozhraní 1 x USB 3.1 Gen 1 typu C – podporuje nabíjení, připojení displeje, USB 3.1 a Ethernet

1 x USB 3.1 Gen 1 typu C – podporuje USB 3.1 a Ethernet

1 x kombinovaný stereo port pro sluchátka/mikrofon

Zvuk vestavěný mikrofon a reproduktor, Harman Kardon stero systém
Klávesnice podsvícená typu chiclet
Čtečka otisků prstů ano
Rozměry 321,3 x 216,2 x 8,9~14,85 mm
Hmotnost 1,05 kg včetně baterie
Baterie čtyřčlánková Li-Pol, 48 Wh, 3S1P (vestavěná)
Barva kovově šedá
Příslušenství ASUS Mini Dock – 1 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x USB typu C
Cena s DPH 34 990 Kč
Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související příspěvky