Chytrý 4K projektor pro domácí kino W1800i

BenQ 4K projektor W1800i

Společnost BenQ uvádí na trh model W1800i. Chytrý domácí projektor s 4K rozlišením, 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709 a podporou HDR10 a HLG je vybaven operačním systémem Android TV.

Živé a přesné podání barev

Společnost BenQ, dobře známá svým vlastním řešením zobrazovacích technologií, posunula laťku na další, tentokrát hollywoodskou úroveň. Vysoce přesného barevného podání projektoru s plným pokrytím barevného prostoru Rec.709 podle standardu HDTV je dosaženo díky technologii CinematicColor, kterou doplňuje svítivost 2000 ANSI lumenů. Kvalitní obraz je dále podpořen 4K UHD (Ultra-HD) 3840 × 2160 rozlišením s 8,3 miliony pixelů a podporou technologie HDR optimalizované pro projektory.

Přesně kalibrované barvy přímo z výroby

Přesné podání barev odpovídá 100% pokrytí barevného prostoru Rec.709 s hodnotou Delta E≤3. Každý projektor je z výroby otestován a nastaven tak, aby bylo dosaženo barevné teploty D65, gama křivky, úrovně černé a bílé, neutrální šedé, sledování barevné reprodukce RGBCMY, odstínu, sytosti, jasu a výstupu na základě standardu ITU-R Rec.709. Součástí balení je následně individuální osvědčení o kalibraci daného kusu přímo z výroby.

Režim „Filmmaker“ zachovává vizi režiséra

Režim Filmmaker zajišťuje, aby výsledný obraz v domácnosti co nejvěrněji kopíroval záměry filmových tvůrců a vypadal tak, jak bylo původně plánováno. Zachovává proto filmovou snímkovou rychlost, přesné barvy, dynamický kontrast i jas. Diváci tak mohou zažít majestátní scény a působivé okamžiky ve své autentické a nezkreslené podobě.

Jedno tlačítko vládne všem

Chytrý projektor BenQ W1800i je vybaven operačním systémem Android TV, což v důsledku znamená okamžitý přístup k bohatému obsahu obchodu Google Play včetně seriálů, filmů, sportovních přenosů či her, a to bez nutnosti jakéhokoli dalšího kabelem připojeného zařízení. Uživatelům jsou k dispozici také Amazon Prime Video a Disney+ aplikace, zatímco bezdrátové připojení umožňuje streamovat jakýkoli obsah z různých zařízení přímo do projektoru.

Moderní design a přizpůsobení

Kompaktní projektor byl navržen v moderní bílé barvě s dominantní bronzovou přední částí a tak kromě funkční splňuje také estetickou stránku v obývacím pokoji. Flexibilní umístění v prostoru, resp. snadnou úpravu promítaného obrazu, zajišťují 1,3x zoom, korekce lichoběžníkového zkreslení 2D keystone a možnost rotace.

BenQ W1800i je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 31 290 Kč s DPH v České republice a 1229 euro s DPH na Slovensku.

TZ

@RadekVyskovsky

Související příspěvky

Leave a Comment