Reprosoustava Genesis Helium 610 BT

Pokud hrajeme v redakci hry, nebo sledujeme videa a posloucháme různé recenze, nebo podcasty, většinou to děláme se sluchátky na uších, testujeme tak zároveň jejich kvalitu a těsnost náušníků. Pokud však posloucháme hudbu jako podkres při práci s redakčními texty, tak v tomto případě nejvíce využíváme reproduktory nebo reprosoustavy. Pokud se neshodneme na repertoáru hudby, což je v minimu případů, opět nastupují na řadu sluchátka.

Když nám do redakce dorazila reprosoustava Genesis Helium 610 BT, tak jsem byl docela nadšený, že mohu konečně vyzkoušet něco, co opět uvolní moji hlavu od sluchátek, jelikož už začíná přicházet teplé počasí a pokud můžeme, tak se zapnutí klimatizaci vyhýbáme.

Nějakou chvíli jsme měli v redakci malé jednoduché reproduktory a tak jsem byl zvědavý, co tahle sestava dokáže.

Pojďme tedy na to.

Genesis Helium 610 BT subwooferGenesis Helium 610 BT je velmi všestranná reprosoustava a máte několik způsobů, jak je můžete používat.  Můžete použít připojení skrze klasický sluchátkový kabelový vstup, nebo také přes bezdrátový přenos hudby skrze technologii Bluetooth.

V designově povedeném balení dostanete 2 výškové reproduktory, 1 subwoofer a to, co bych rád nazval něčím jako třeba hokejový puk, je v podstatě jednoduchý stolní ovladač hlasitosti.

Podle mého názoru je design reprosoustavy docela čistý, reproduktory nejsou zbytečně objemné a jako takové nezabírají zbytečně hodně místa na stole.

Reproduktory jsou ze dřeva, což jim dává mohutný a prostorově výrazný zvuk.

Subwoofer je sice velký, ale v pohodě a v klidu ho schováte pod stůl. Nicméně kdybych ATComputersměl na mém gamingovém stole více místa, pravděpodobně bych si ho nechal na stole a pouze ho odsunul kousek stranou. V redakci mám velký stůl a tak putoval nahoru, kde zněl fakt brutálně. Doporučuji to každému z vás, abyste si to vyzkoušeli a usadili jej dle vašeho názoru.

Ovladač jsem si hezky vystavil vedle klávesnice a myši, ale moc často ho nepoužívám, jen tehdy když někdo dorazí do redakce a musím hudbu ztišit nebo třeba vypnout. Je taky docela fajn, že si do něj můžete rovnou připnout sluchátka s mikrofonem, což vám v podstatě prodlouží kabel sluchátek.

Genesis Helium 610 BT designGenesis Helium 610 BT vypadají designově čistě, ale jak vlastně zní? Zvuk je i přes svůj trochu nižší výkon velmi solidní. Výkonově je to tak, že pár satelitních reproduktorů má 2 x 30 wattů a subwoofer má 60 wattů, frekvenční rozsah mají 40 – 20000 Hz. Projev basů je skvělý, středy ani výšky vás nezklamou a kvalita odpovídá cenové relaci do 2000 korun.

Testoval jsem tyto reproduktory za pomocí různých typů hudby, ale také herních videí a hudby, kterou poskytují hry jako takové.

Při hraní her jsem si opravdu užil třeba APEX nebo WOTko, jelikož výbuchy zde zněly opravdu real a basový projev ve vás zanechá i nějaké ty basové vibrace přímo v hrudním koši. Pokud máte ve svém herním pokoji prostor, je fajn si některé hry zkusit zahrát skrze zvuk z těchto reprosoustav, tedy pokud nemáte sousedy citlivé na větší nálož zvukových tonů. Poměrně rychle si na ten zvuk zvyknete.

Proti sluchátkám se vám pak ten zvuk bude jevit více prostorově bohatší vyvážený, ale je na každém z vás, jak to máte radši.

V poměru cena výkon a design bych zvolil 8 bodů z deseti, jelikož by se mi líbil ještě maličko silnější výkon.

GenesisAle možná se v další modelové řadě dočkáme silnějšího provedení, za mne bych viděl ten výkon tak na 3×100 wattů a to by byla opravdová pecka. Akorát by za ty sestavy pak nebyla cenovka do 2000 korun. Ale nechme se překvapit. A pokud si je chcete poslechnout, než si je koupíte, přijeďte za námi do gamingového komunitního centra GAMERS GENERATION CLUB v Praze Modřanech, kde bychom se snad již v druhé půlce léta mohli vidět osobně na nějaké gamingové akci.

Gamingu zdar

Petr Smolník

Související příspěvky

Leave a Comment