Tipy na to jak vyřešit chrápání partnera

Large JPG-SBII_2392_RGB

Pokud váš partner chrápe a vás to ruší, jsou zde různé možnosti, jak chrápání potlačit nebo jak si co nejlíp zacpat uši. Jaké jsou tedy způsoby řešení?

Klasická varianta špuntů do uší, které koupíte v lékárně, stojí pár korun, ale nejsou příliš pohodlné a funkčnost je velmi individuální a diskutabilní. Přesto mohou někomu při slabším chrápání partnera vyhovovat a stačit. Jedná se zkrátka o nejlevnější variantu společného spánku s chrápajícím partnerem. Na trhu je také celá řada opakovaně použitelných špuntů, často kovových, s omývatelnou silikonovou koncovkou, které ucpou zvukovod o něco lépe než základní pěnová varianta. Jejich cena se však již pohybuje mezi 450 Kč a 1000 Kč.

Jsou k dispozici také různé druhy sprejů, které působí na měkké tkáně dýchacích cest a slibují zmírnění chrápání. Kdo je vyzkoušel, ví, že i jejich účinek je velmi individuální a závisí na míře chrápání jednoho a lehkosti spánku druhého partnera. Kromě toho je na trhu množství nejrůznějších doplňků, od náústků, dilatátorů, stahujících popruhů přes hlavu až po kompletní obličejové masky. Ale… zkuste se v tom vyspat.

Další část elektronických produktů monitoruje chrápání a při jeho zjištění probírá chrápajícího spáče elektrickými impulsy nebo třeba vibracemi v uchu, což však velmi snižuje kvalitu spánku uživatele. Cena podobných řešení se pohybuje mezi několika stokorunami až do několika tisíc.

Další aktivní špunty do uší se, podobně jako tradiční špunty, nezaměřují na chrápajícího, ale na postiženého partnera. Přesto, že obsahují elektroniku, jsou menší než jednorázové špunty z lékárny a nebrání pohodlnému spánku na boku. Využívají způsob, při kterém jsou rušivé vnější zvuky potlačeny jiným, bližším zvukem. Do uší pouštějí po zvolenou dobu nebo i celou noc některý ze speciálních zvuků takzvaného bílého šumu (na výběr je například jemné šustění listí, praskání ohně, serenáda cvrčků, vlnění moře a další). Ten má za cíl potlačit nejen okolní rušivé zvuky, ale také pomoci v boji proti dalším formám poruch spánku. Funkce bílého šumu je dnes velmi diskutovaným tématem a špunty Sleepbuds II nabízí v tomto ohledu zajímavé řešení, které může pomoct. Cena těchto špuntů je  7 490 Kč.

Související příspěvky

Leave a Comment