Nové varné desky s inovovanými technologiemi

Indukční varná deska_Flexi zóna_VDI660FF

Nová generace varných desek s inovovanými technologiemi a funkcemi, Jsou velmi účinné a úsporné; indukce totiž vytváří teplo přímo ve varné nádobě s minimálními teplenými ztrátami. Jsou i zcela bezpečné. Fungují na principu magnetického pole, které se vytváří mezi nádobou a indukční cívkou v desce. Takže když hrnec z plotýnky sejmete, plotýnka se automaticky vypne. Nemůže se vám tak stát, že by plotýnka běžela naprázdno.

Jsou až o 100 % rychlejší než ohřev na sklokeramické plotýnce, ale porazí i plyn a dokonce i rychlovarnou konvici. Jsou schopné, jako plyn, okamžitě regulovat výkon. Varná zóna přitom zůstává téměř nezahřátá. Ani rozlitá jídla se proto nikde nepřipečou a desku velmi snadno vyčistíte. Navíc nabízejí takový komfort, o jakém se našim maminkám a babičkám ani nesnilo.

Kvalitní indukční deska vám nabídne efektní řešení různými typy propojování. Funkce FlexiZone umožňuje spojit dvě oktagonové zóny v levé nebo pravé části desky a vytvořit tak jednu velkou varnou plochu se stejnou teplotou, která vám zaručí stejnoměrný ohřev nebo grilování ve velkých nádobách jakéhokoliv tvaru.

Také funkce ConnectZone umožňuje jediným dotykem přemostit dvě oddělené varné zóny, tentokrát kruhové, a vytvořit jednu větší oválnou se stejnou teplotou. V nabídce jsou i varné desky, které kombinují dvě oktagonové a dvě kruhové zóny. To pokud byste se nemohli rozhodnout, nebo se nechcete vzdát tradičních kruhových plotýnek.

Špičku představuje varná deska VDIS 658 FF, se čtyřmi oktagonovými zónami. Jdou propojit do dvou velkých zón, takže můžete vařit prakticky po celé ploše varné desky. Je navíc vybavená i funkcí MoveZone, která spojenou plochu rozdělí do dvou s různými teplotami, a tak můžete měnit intenzitu ohřevu pouhým posouváním nádobí po desce, aniž byste se museli dotknout ovládání.

Zmíněná deska ale nabízí i automatické programy pro asistované vaření. Pokud se doma scházíte k jídlu postupně, bude se hodit udržování hotových pokrmů při 70 °C. Určitě využijete i rychlý var většího množství tekutiny bez přetečení nebo naopak řízený ohřev pod bodem varu – to když budete třeba chystat guláš, „táhnout“ vývar nebo vařit rýži. A když opravdu spěcháte, jde výkon navýšit až o 40 % pomocí funkce SuperBoost. Jestli rádi pečete, oceníte speciální funkci pro rozpouštění choulostivých potravin jako je máslo nebo čokoláda při 42 °C. Takže – už žádné připálené máslo, sražená čokoláda nebo pokažený krém. A ani milovníci grilování nepřijdou zkrátka – deska je vybavená i funkcí pro grilování s přesnou úrovní propečení pokrmu.

Kovový nerezový rámeček chrání desku při manipulaci s nádobím a zabraňuje přetečení. Broušené hrany ve tvaru písmene C představují klasiku – usnadňují vsazení desky a umožňují její zafrézování do pracovní desky. Přední, případně i zadní zkosená hrana má význam hlavně tehdy, když chcete kombinovat více desek vedle sebe – například 30cm indukční a 30cm plynovou.

Sklokeramická varná deska představuje prověřený standard moderních kuchyní. Varné zóny Hi-Light, mají upravené topné spirály pro rychlé vaření; rozehřívají se nejen velmi rychle, ale také rovnoměrně.

Ani zastánci vaření na plynu nepřijdou zkrátka. V nabídce je řada modelů s povrchem z nerezu i elegantního tvrzeného skla s praktickou a stabilní dvojdílnou litinovou mřížkou, po které můžete nádobí směle posouvat, aniž by se vám převrhlo. Jsou vybaveny extra výkonným dvojkorunkovým hořákem, integrovaným zapalováním i bezpečnostní pojistkou proti úniku plynu. Všechny modely jdou připojit i na propan-butan.

Související příspěvky

Leave a Comment