Nové elegantní reprosoustavy

Nové reprosoustavy

Nové reprosoustavy jsou osazeny basovými reproduktory s pevnějšími kónickými membránami z aramidových vláken s odlévanými hliníkovými koši. To přináší velmi přesné, rychlé a dynamické basy s minimálním zkreslením. Výšková textilní kalota, která má průměr 25 mm, je vsazena do přepracovaného zvukovodu a otvory ochranné mřížky tvarované do struktury voštin umožňují účinnější rozptyl a vyzařování zvuku do prostoru. Ozvučnice reprosoustav obsahuje basreflexový port se štěrbinovým výdechem orientovaným vpřed do poslechového prostoru. Nové obvodové vyztužení spojující horní a boční panely všech stěn kabinetů tlumí vibrace skříně a eliminuje nežádoucí zvukové projevy. Výsledkem popsané konstrukce je vynikající zvuk v rozsahu celého frekvenčního spektra.

Navíc má elegantní design, který dosavadním generacím těchto reprosoustav chyběl. K dispozici jsou dvě povrchové úpravy. První kombinuje matnou bílou čelní desku a vinylovou folii připomínající strukturu běleného dubu. Druhé provedení tvoří imitace tmavě mořeného ořechového dřeva s matně černou přední deskou. Společným prvkem je ochranná mřížka potažená průzvučnou tkaninou připomínající šedý tvíd.

Při všech vylepšeních si nové reprosoustavy zachovávají vynikající poměr cena / výkon, což je činí atraktivní volbou pro všechny příznivce působivé a přesné hudební reprodukce.

Řada Debut Reference zahrnuje regálovou i podlahovou stereo soustavu a také centrální reproduktor. Uživatelé tak mohou zvolit nejvhodnější řešení s ohledem na prostorové vlastnosti i očekávání. Kombinace všech tří variant ve spojení s adekvátním zesilovačem nabízí velmi zajímavé řešení komplexního systému domácího kina.

Dvoupásmový kabinet regálové soustavy s rozměry 359 x 208 x 275 mm je osazen basovým reproduktorem o průměru 165 mm a 25 mm výškovou kalotou. Jeho frekvenční rozsah sahá od 44 Hz do 35 kHz. Nejvyšší vstupní výkon je 120 W na každý kanál. Podlahová varianta se třemi 130 mm basovými a jednou stejně velkou středo-pásmovou membránou doplněnou výškovým reproduktorem shodným s regálovou soustavou má rozměry 1016 x 185 x 242 mm a umožňuje zatížení až 140 W na kanál. Podlahový model je pro větší stabilitu opatřen sadou hliníkových vysutých nožek s odhmotňovacími hroty na koncích. Centrální reproduktor pro sestavu domácího kina s rozměry 185 x 527 x 242 mm obsahuje kromě popsané výškové membrány dva basové reproduktory o průměru 130 mm.

Regálové reprosoustavy jsou na trhu za koncovou doporučenou cenu 13 600 Kč. Podlahová sloupová DF R 52 sada je k dostání za 32 800 Kč a centrální reproduktor DC R 52 stojí 10 900 Kč.

Související příspěvky

Leave a Comment