P30 Pro stanovil nový standard ve focení smartphony

Huawei P30

Vlajková loď telefonů značky Huawei míří na pulty prodejen. P30 je k dispozici hned ve dvou variantách. Jde o nejpokrokovější fotosmartphony, které kdy tento výrobce představil. Díky množství inovativních technologií snímání a zpracování obrazu nadchnou i ty nejnáročnější uživatele a konkurence se na ně dívá s velkým respektem.

Huawei P30 představuje zásadní posun po desetiletích vývoje technologie digitálních fotoaparátů. Schopnost tohoto telefonu má šanci přepsat pravidla a změnit vnímání spotřebitelů v oblasti mobilní fotografie. Díky inovacím jako je snímač Huawei SuperSpectrum Sensor nebo objektiv SuperZoom Lens posouvá laťku nejen v oblasti fotografie, ale i snímání videí. Tento smartphone se snaží konečně nabídnou to, po čem celá řada spotřebitelů volá – po skvělých snímcích. A krátká praxe zatím dokazuje, že má našlápnuto více než dobře. Ostatně to potvrzuje i to, že ihned po svém uvedení dokázal zbořit fotografický žebříček DxOMark – P30 Pro se stal nejlepším fotomobilem všech dob.

Skvělý vzhled a barevné provedení

Pro lepší manipulaci je sklokovová konstrukce P30 Pro zaoblená. Displej je zakřiven, čímž nabízí lepší zážitek při čtení. K dispozici je v modré, černé a bílé barvě. Rozměry těla činí 158 x 73,4 x 8,41 a hmotnost 192 gramů. Nikde nic nevrže, sestavení je precizní a odolnost proti prachu a vodě zaručuje krytí standardu IP68.

Série P30 navazuje na designovou filozofii řady P a minimalistickou estetiku doplňuje o působivé barevné provedení inspirované přírodou. P30 Pro má FHD OLED displej o velikosti 6,4″ s rozlišením 2 340 x 1 080 bodů a jemným rastrem 398 ppi. Ten zabírá téměř celou přední plochu smartphonu a narušuje jej pouze miniaturní vykrojení, do kterého byla umístěna přední kamera a senzory potřebné k odemykání obličejem.

Přepište pravidla fotografování mobilem

Huawei P30 Pro otvírá nové dimenze fotografování smartphonem. Osazený je novým systémem Huawei Leica Quad Camera, který se skládá ze čtyř objektivů: hlavní fotoaparát s rozlišením 40 Mpx a snímačem Huawei SuperSpectrum, ultra širokoúhlý objektiv s rozlišením 20 Mpx, teleobjektiv s rozlišením 8 Mpx a objektiv Huawei Time-of-Flight (TOF). Nechybí ani 32Mpx snímač na přední straně smartphonu. Snímač SuperSpectrum s velikostí 1 / 1,7″ zachycuje světlo novým způsobem. Senzor RYYB SuperSpectrum se liší od tradičního filtru RGBG Bayer tím, že nahrazuje zelené pixely žlutými. ISO se může pochlubit hodnotou 409 600. Díky tomuto pokroku v technologii snímačů, spolu s vyšším rozlišením, dokáží smartphony řady P30 vytvořit ještě lepší snímky a videa v širokém spektru scénářů i světelných podmínek.

Senzor s clonou F 1,6 se postará o široké snímky – lze zachytit opravdu více. Ve spolupráci se snímačem RYYB a kombinací optické stabilizace s asistencí umělé inteligence (AIS + OIS) přináší Huawei P30 Pro jasnější záběry za jakýchkoliv světelných podmínek. Dokonce i záběry zachycené v noci a bez pomoci stativu jsou velmi dobré. Úplná novinka v podobě objektivu Huawei SuperZoom přináší doposud nevídané možnosti přiblížení a nikterak nezasahuje do designu zařízení. SuperZoom podporuje přiblížení až pětinásobným optickým zoomem, desetinásobným hybridním zoomem bez ztráty kvality a padesátinásobným digitálním zoomem, kterého dosahuje prostřednictvím periskopové konstrukce. Hranatý prvek v teleobjektivu ohýbá světlo v pravém úhlu tak, aby se maximalizovala ohnisková vzdálenost při současné minimalizaci výšky fotoaparátu a bez narušení konstrukce zařízení.

Nový top model Huawei P30 Pro se navíc může pochlubit unikátním snímačem Huawei Tome-of-Flight. Díky měření vzdálenosti umožňuje simulaci několika úrovní bokeh efektu – od zaostřeného pozadí až po krémové rozostření ve stylu Leica. Huawei AI HDR + umožňuje jak přednímu, tak i zadnímu objektivu efektně kombinovat vícero fotografií zhotovených v rychlém sledu, aby se optimalizovaly přeexponované a podsvícené snímky. Režim Super Portrait zase dokáže zachytit i drobné detaily – například prameny vlasů na tváři.

Skvělé je i video

Díky tomuto modelu dochází také k nové éře v případě natáčení videí pomocí smartphonu. Tvůrci mu nadělili bohatou nadílku funkcí. Senzor Huawei SuperSpectrum umožňuje zachytit videozáznamy s nízkým osvětlením a Huawei AIS a OIS nyní podporují stabilizaci pro všechna nastavení zachycení videa za každých okolností.

Objektiv SuperZoom se pro změnu stará o ostré záběry zblízka. AI Movie Editor automaticky identifikuje akční sekvence, dokáže přidat hudbu na pozadí a nechybí ani možnost doplnit výsledné dílo o speciální efekty, jako je časosběrný a pomalý pohyb. Dva pohledy jsou lepší než jeden. Proto je tu novinka v podobě režimu Huawei Dual-View. Přináší nový pohled na snímání videa a umožňuje využívat dva zadní snímače pro záznam různých videí současně. V režimu Dual-View tak lze současně nasnímat ultra širokoúhlý klip a záběr se zoomem. Už tak není nutné si vybírat mezi panoramatem a detailem, oba pohledy lze pořídit zároveň.

Spojení designu a inovací

Fotofunkce jsou základem DNA tohoto přístroje. Nezapomnělo se však ani na další důležité věci, které by měl mít správný smartphone. O pohon P30 Pro se stará procesor Kirin 980. Čipset vyrobený 7nm technologií s Dual-NPU podporuje rychlejší rozpoznávání obrazu. Celý osmijádrový čip se skládá ze tří částí. Základ tvoří dvojice jader na bázi Cortex-A76, dále jsou k dispozici další dvě výkonná jádra na bázi Cortex-A76 a nakonec jsou k dispozici čtyři jádra Cortex-A55. Pro operační paměť RAM tu je 8 GB a pro data potom 256GB vnitřní úložiště. Navíc senzor otisku prstu je poprvé v sérii P integrovaný přímo v displeji a zajišťuje ještě rychlejší a pohodlnější odemykání. Huawei P30 Pro je dodáván s nástavbou EMUI 9.1. Nejnovější operační systém podporuje i Huawei Share OneHop pro sdílení souborů.

V přístroji je zabudovaná baterie s kapacitou 4200 mAh. Samozřejmě nemůže chybět její rychlé nabíjení – doplnění z nuly na 70 % kapacity baterie zabere 30 minut. Na jedno nabití zvládne pracovat celý den. Součástí smartphonu je i chladicí systém využívající grafen, který efektivně řídí a odvádí teplo z P30 Pro. Nechybí ani plná konektivita, a to včetně Dual SIM či Dual VoLTE. Místo tradiční reproduktoru, se o zvuk stará Huawei Acoustic Display, což je technologie, která pomocí elektromagnetického šíření zvuku umožňuje, aby se zvuk šířil prostřednictvím vibrací displeje.

Jaký tedy Huawei P30 Pro je?

Král je mrtev, ať žije král. Slovy klasika vyjádřeno to, co se podařilo společnosti Huawei. Model P30 Pro je bezesporu nejlepším fotomobilem současnosti. Zabudovaná použitá umělá inteligence zajistí dokonalé snímky s řadou automatických režimů a společně s videem se postará o to, že nic již nebude rozmazané. Kromě toho má ve výbavě nejvýkonnější hardware a uživatelé musí naopak zapomenout na přítomnost 3,5″ jacku pro připojení reproduktoru či sluchátek (to je nyní realizováno pouze bezdrátově). Huawei P30 Pro lze pořídit od 22 500 Kč.

Související příspěvky

Leave a Comment