Ořechové skořápky v podzimních plískanicích

Ořechové skořápky

Jádra vlašských ořechů všichni dobře známe a milujeme je pro jejich chuť a mimo jiné i dobrý energetický zdroj a výživu pro mozek. Ráda bych se pozastavila nad využitím ořechových skořápek. Ano, čtete správně. Možná ne všichni víme, ale naše babičky to věděly moc dobře, že tvrdá a nepoddajná slupka, skrývající sladké jádro, má mnohostranné využití.

WalnutsDobrá, že všichni znáte lodičky z ořechů, které se pouštějí po vodě na Štědrý den? To je mi jasné a zvyk je to krásný. Skořápky však obsahují mnoho zajímavých látek, které jsou nám velmi prospěšné. Jako jeden příklad za všechny bych zmínila jód. No ano, v našich podmínkách moře nemáme, tak nám příroda nadělila životně důležitou látku do plodiny, která je pro nás přirozená.

Výluh z ořechových skořápek je tedy výborný na prevenci a při onemocnění cukrovkou a také nám dodá energii a naprosto výborně chutná. Je dobré pít čaj z ořechových skořápek vždy jednou za 6 týdnů celý den (3-4 šálky).

Ještě aktuálnější je jeho využití při kašli. Údajně umí ulevit od zahlenění už do 2 hodin. Vy, co jste ještě nevyloupaly veškeré ořechy ze skořápek, si od teď všechny pečlivě schovejte pro případ, že by se o vás pokoušelo nachlazení.

Co potřebujeme na čaj?

  • 12 ks vlašských ořechů
  • 0,5 l vody
  • med

Postup:

1. Pomalejší metoda. Omyté skořápky namočíme do 0,5 l vody, necháme 12 hodin luhovat. Pak vodu i se skořápkami přivedeme k varu a povaříme asi 5 minut. Výluh scedíme a můžeme si pochutnávat.

2. Rychlejší metoda: Skořápky rovnou povaříme 10 až 15 minut ve vodě a scedíme. Odvar pijeme vlažný několikrát denně. Účinkuje většinou do druhého dne.

Uvidíme, jak vám bude ořechový čaj chutnat. Já už se na něj těším.

Katka Volková

Související příspěvky

One Thought to “Ořechové skořápky v podzimních plískanicích”

Leave a Comment