Nové 3D skenery Revopoint POP 3 a RANGE 3D

Revopoint RANGE 3D

Společnost Elvira představuje Revopoint POP3 a Revopoint RANGE 3D, nové kompaktní 3D skenery firmy Revopoint určené k všestrannému domácímu a profesionálnímu využití.

Revopoint POP3 je další generací všestranného kompaktního 3D skeneru. Produkt, který ve všech oblastech navazuje na svého předchůdce, poskytuje ve své kategorii mimořádnou přesnost (až 0,05 mm), možnost pracovní vzdálenosti 150 mm – 400 mm a rychlost skenování 12 – 18 snímků za sekundu. Díky konzistentnímu a efektivnímu zachycení přesných a detailních 3D modelů POP3 odbourává potřebu ručního měření objektů. S 9osou jednotkou (Inertial Measurement Unit – IMU) nabízí POP3 také přesnější zachycení při skenování v pohybu, když pokročilý algoritmus eliminuje nepřesnosti způsobené náhlým nečekaným pohybem nebo otřesem. Skener umožňuje rychle a snadno vytvářet přesné 3D modely téměř jakýchkoliv objektů, které jsou okamžitě připravené k 3D tisku bez nutnosti časově náročného modelování ve 3D softwaru.

Revopoint RANGE 3D s technologií infračerveného světla přichází také s rychlostí skenování až 18 snímků za sekundu. Integrovaný, speciálně vyvinutý čip spolu s novými pokročilými algoritmy umožňují ještě plynulejší spojování snímků a zlepšují tak efektivitu skenování. S pracovní vzdáleností 300 – 800 mm dokáže rychle a s vysokou kvalitou skenovat velké objekty. Tento skener je typicky vhodný pro automobilové profesionály a nadšence, kteří díky němu mohou kompletně zachytit jak exteriér, tak interiér a efektivně jej využít v reálném prostředí pro různé opravy a úpravy jako přestavby motoru, výměny dílů karoserie apod. Skener nabízí také vysokou rychlost a přesnost při vytváření 3D modelů lidského těla pro videohry, módní návrhářství, AR a VR aplikace, kde je potřeba skenovat postavy od hlavy až k patě.

„Se zvyšováním rychlosti a výkonností 3D skenerů dochází také k rozšiřování možností jejich aplikace v nejrůznějších odvětvích,“ řekl Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elvira. „Dvě novinky v portfoliu Revopoint jsou toho důkazem a jsme rádi, že našim zákazníkům můžeme nabídnout opět vyšší hodnotu a přínosy, ať již působí v průmyslových či uměleckých oborech. POP 3 a RANGE dále rozšiřují naši komplexní nabídku 3D skenerů, která dokáže pokrýt široké potřeby od hobby aktivit až po nejnáročnější procesy v automotive či letecké výrobě.“

V souvislosti s nově uvedenými produkty společnost Elivra představuje zvýhodněný speciální balíček 3D skenerů POP3, Mini (vč. dvouosé rotační desky) a Range. Balíček tří skenerů byl sestaven tak, aby zákazníci získali možnost skenovat libovolně malé a velké objekty v co možná nejlepším detailu a rychlosti, a navíc v libovolném prostředí. Navíc mohou napříč všemi skenery využít veškeré příslušenství, jako např. dvouosý rotační stolek.

TZ

Související příspěvky

Leave a Comment