FESTKA představuje kolo Spectre Bodies

FESTKA představuje kolo Spectre Bodie

FESTKA ohlašuje nový přírůstek do rostoucí řady projektů, které vznikly ve spolupráci s umělci. Po kolech, na jejichž provedení se podíleli například Michal Bačák nebo umělecký tandem Ondrash & Kašpárek FESTKA tentokrát uvádí na trh svůj model Spectre dekorovaný výtvarníkem Jakubem Koisem.

Projekt Spectre Bodies, představený v posledních dvou týdnech na Designbloku a specializovaném veletrhu rukodělných kol Bespoked, je spojený s hluboce osobním příběhem z nitra Festky. Michael Moureček, jeden ze zakladatelů značky, utrpěl před více než rokem po pádu z kola vážný úraz. Následovala operace a dlouhá, náročná a bolestivá rehabilitace, po níž se Michael dostal opět do dobré kondice, ale cítil, že jeho tělo a stávající kolo už nejsou zajedno. Nadešla chvíle využít jednu z největších devíz Festky, jelikož technologie výroby, kterou firma používá, rozvíjí a precizuje, umožňuje stavbu rámů přesně na míru. Kola tak mají unikátní, individuální geometrii, která zajistí ideální posed každému jezdci – přesně to, co po více než roce hojení, fyzioterapie a tréninku Michael od svého nového kola potřeboval.

Za grafickou podobou Michaelovy nové Festky Spectre stojí náhodné setkání s výtvarníkem, jehož kresby a plakáty s dominantním motivem lidských těl daly impuls nápadu pojmout tento rám jako poctu lidskému tělu. V podání Jakuba Koise se těla namalovaná ručně na rámu vypínají k vrcholným výkonům, protahují do aerodynamických tvarů, shromažďují do skupin, scházejí a rozcházejí a povzbuzují z krajnice projíždějící závodníky. Je to živé dílo plné nápadů a energie; čitelné na první pohled a současně lákající k detailnějšímu prohlížení.

„Uviděl jsem u Jakuba v ateliéru obraz, který znázorňoval těla, která se tlačila na člověka uprostřed davu. Procházel jsem si tou dobou složitou životní situací a viděl jsem se v tom obraze. Ten zmáčknutý člověk jsem byl já a strašně to na mě zapůsobilo. Přišlo mi skvělé dát takový motiv na kolo, protože věřím, že jezdec a kolo mají tvořit jeden celek,” komentuje zrod podoby svého nového kola Michael Moureček.

Výsledek Jakubovy práce byl tak zdařilý, že se FESTKA rozhodla nabídnout jej jako limitovanou art edici s názvem Bodies, kterou bude možno objednat od 31. října od 14:00 hodin SEČ. Edice je omezena na deset kusů modelu Spectre se stejným ručně provedeným designem jako na Michaelově „originálu”. Kola se nabízejí osazená špičkovými komponenty.

SPECIFIKACE

Rám: Festka Spectre

Geometrie: na zakázku

Vidlice: Columbus Futura Disc

Sada: Shimano Dura-Ace Di2 12 rychlostí

Řídítka: Enve AR

Představec: Enve Aero Road Integrated

Sedlo: Selle Italia SLR C59

Kola: Rocket Wheels 62 mm; náboje Tune Prince & Princess; pláště Vittoria Corsa

Cena: 450.000 Kč

TZ

Související příspěvky

Leave a Comment