Alienware: Notebook Ultimate AMD Advantage a první displej se špičkovou technologií 480 Hz

Alienware Notebook Ultimate AMD Advantage 480 Hz

Alienware uvádí na trh dosud nejvýkonnější 17palcový notebook postavený na konceptu AMD Advantage a první displej se špičkovou technologií 480 Hz. Dell Technologies zároveň přichází s vůbec prvním 16palcovým notebookem řady G. Nová vylepšení přinášejí ostřejší obraz, plynulejší běh her a celkově dokonalejší herní zážitek.

Dosud nejvýkonnější notebook Alienware m17 R5 má nyní v nabídce konfigurací novou grafickou jednotku AMD Radeon RX 6850M XT 12 GB GDDR6 a nabízí extrémně vysokou rychlost a velmi krátkou dobu odezvy. Zároveň je vybavený technologiemi AMD Smart Technologies, které zlepšují zážitek ze hry:

  • AMD Smart Shift Max: Dynamické přesouvání zátěže mezi grafickým procesorem Radeon a APU zvyšuje výkon při hraní her, renderingu a tvorbě obsahu.
  • Grafika AMD Smart Access zvyšuje snímkovou frekvenci, snižuje latenci a šetří baterii tím, že umožňuje, aby rendering a zobrazování zajišťovala samostatná grafická jednotka Radeon nebo Ryzen při zachování AMD FreeSync.
  • Paměť AMD Smart Access: Dalšího navýšení výkonu je dosaženo tím, že procesory Ryzen mohou plně využít potenciál paměti grafické karty Radeon.
  • AMD FreeSync™ Premium přináší hladký běh her bez artefaktů prakticky při jakékoli snímkové frekvenci. Tato technologie adaptivní synchronizace zajišťuje plynulost slaďováním obnovovací frekvence grafické karty a displeje.

Displej s obnovovací frekvencí 480 Hz

Celosvětově první displeje s rozlišením FHD (1920 x 1080), frekvencí 480 Hz a odezvou 3 ms jsou nyní k dispozici v herních noteboocích Alienware m17 R5 a Alienware x17 R2. Tato zobrazovací technologie přináší z hlediska her výhody, jako jsou plynulost animace, minimalizace ghostingu a nižší latence systému. Tyto panely jsou k dispozici buď s technologií AMD FreeSync nebo NVIDIA G-SYNC s funkcí Advanced Optimus, takže se dokonale doplňují s libovolnou grafickou kartou.

Alternativně u notebooků m17 R5 a x17 R2 nabízí Alienware displeje s rozlišením UHD (3840 x 2160), obnovovací frekvencí 120 Hz a odezvou 3 ms pro ty, kteří preferují vyšší rozlišení před vysokou snímkovou frekvencí.

Dell G16

Nový notebook Dell G16 je určen pro hráče her na PC, kteří potřebují základní herní funkce, ale požadují mobilitu a výkon bez kompromisu na velikosti obrazovky.

Notebook G16 je osazený 16palcovým displejem s poměrem stran 16:10 v 15palcovém šasi, který poskytuje o 11 % větší zobrazovací plochu pro hry a sledování videa než model G15 s poměrem stran 16:9. Větší obrazová plocha je ze tří stran lemována úzkými rámečky a tvoří ji displej s rozlišením QHD+ (2560 x 1600 bodů) s obnovovací frekvencí 165 Hz, který představuje ideální rovnováhu mezi jemností rozlišení a počtem snímků za sekundu.

Pod krytem notebooku G16 se nacházejí měděné teplovodné trubice, čtyři ventilační otvory a ventilátor s ultratenkými lopatkami. To vše zajišťuje optimální chlazení a maximální proudění vzduchu, a tedy konzistentní špičkový herní výkon. G16 je vybavený 14jádrovým procesorem Intel Core i7-12700H 12. generace a grafickou jednotkou až do nejvyššího modelu NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti. Při intenzivním hraní lze využít také klávesu „Game Shift“ na pozici F9, která okamžitě zvýší výkon chlazení.

TZ

Související příspěvky

Leave a Comment