Knižní novinky o cestování a zážitcích ze života v zahraničí

Radka Darebná S Radkou na cestách

V online nakladatelství Pointa vychází v průběhu května hned tři cestovatelské knižní tituly, které vám zpříjemní letní pohodu u vody.

V knize Japonský občasník se původně e-mailové pozdravy z Japonska přesouvají z monitoru na papír a čtenáři se dozví, jaké to je, vyrůst v srdci Evropy a poté strávit dva roky v Japonsku. Vyměnit Prahu za Tokio a následně za oázu klidu na Kjúšú?! Nevšední zápisky ze Šanghaje jsou humorné povídky z tříletého pobytu v Číně, během kterého autor nasbíral nejen pracovní zkušenosti, ale především nezapomenutelné zážitky s rodinou. Novinka S Radkou na cestách je kniha příhod a zážitků mladé cestovatelky Radky Darebné z celého světa. Vydejte se spolu s Radkou napříč pěti kontinenty a poznejte nespočet zajímavých míst. Všechny cestovatelské novinky i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

Japonský občasník

Autor: Dalibor Skoupil
Žánr: cestopis
Počet stran: 264
Rozměry: 145 x 205 mm
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7650-583-4
Datum vydání: 9. 5. 2022
Vhodné pro: milovníky cestopisů

Cena: 349 Kč Pointa.cz | Japonský občasník

Japonsko je jako země z jiného koutu vesmíru. Kombinace dlouhé izolace a geografické vzdálenosti od ostatních kultur z něj vytvořila svět, nad nímž zůstává rozum stát. Jaké to je, vyrůst v srdci Evropy a poté strávit dva roky v zemi vycházejícího slunce? Vyměnit české hlavní město za to japonské, nikdy nekončící Tokio? Jak se žije na Kjúšú a proč je Okinawa ostrov mezi nebem a peklem? Nejen o tom pojednává Japonský občasník – původně e-mailové pozdravy z Japonska, které si mezi adresáty získaly takovou oblibu, že se přesunuly z monitoru počítače na papír.

Dalibor Skoupil

Je jaderný fyzik po absolvování doktorského studia. Vždy ho bavilo poznávaní světa ve všech možných formách, od fyziky až po zkoumání různých kultur a rozličných pohledů na svět. Když se mu proto naskytla příležitost strávit dva roky zrovna v Japonsku na postdoktorandské stáži, neváhal. Dnes již znovu pendluje mezi Prahou a Zlínem, ale japonská stáž navždy změnila jeho vnímání světa.

Nevšední zápisky ze Šanghaje

Autor: Lukáš Mohelský
Žánr: cestopis, humorné povídky
Počet stran: 248
Rozměry: 145 x 205 mm
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7650-541-4
Datum vydání: 16. 5. 2022
Vhodné pro: čtenáře cestopisů, humorných zážitků

Cena: 299 Kč Pointa.cz | Nevšední zápisky ze Šanghaje

Společně s manželkou a dvěma malými dětmi strávil Lukáš Mohelský tři nezapomenutelné roky na pracovním pobytu v Šanghaji. V jeho průběhu se navíc rozrostli o pátého člena, u jehož porodu byl osobně přítomen. Bohužel jen do chvíle, než vyděšen postupem místních porodníků omdlel a tvrdě dopadl na nehostinnou nemocniční podlahu. Celá rodina měla díky výjezdu do Číny unikátní možnost rozšířit si obzory. Když ovšem viděl syna trpět již potřetí rotavirovou nákazou, případně když dcera bezmocně ležela na šanghajském betonu přejeta a zavalena tuk-tukem, začal váhat, zda s tím rozšiřováním obzorů nezašli příliš daleko.

Lukáš Mohelský

Publiku předkládá svou knižní prvotinu. Přestože je mladoboleslavským patriotem, opakovaně projevuje touhu poznávat cizí kraje, aby vždy dříve či později zjistil, že nejlépe je mu stejně doma.

S Radkou na cestách

Autorka: Radka Darebná
Žánr: cestopis
Počet stran: 152
Rozměry: 145 x 205 mm
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7650-529-2
Datum vydání: 23. 5. 2022
Vhodné pro: cestovatelských zážitků

Cena: 349 Kč Pointa.cz | S Radkou na cestách

Radka Darebná je cestovatelka s duší opravdového dobrodruha. Většinu cest podnikla sama, a právě to jí dalo mnoho životních vzpomínek a zkušeností. Ve své knize S Radkou na cestách popisuje své zážitky z cestování po světě, které opravdu stojí za to. Cestujte společně s Radkou a ponořte se do této knihy.

Radka Darebná

Je vášnivou cestovatelkou. Ráda se o své příběhy a zážitky dělí s ostatními. Napsala už pár článků a také ráda vše sdílí na svém blogu Radka na cestách.

TZ

Související příspěvky

Leave a Comment