Aktualizace Galaxy Watch4 přináší vyspělé holistické wellness funkce i možnosti personalizace

Galaxy Watch4

Samsung představuje softwarovou aktualizaci pro chytré hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic, díky níž můžou uživatelé lépe přizpůsobit vzhled hodinek vlastnímu vkusu a snáze plnit své cíle v oblasti zdraví a cvičení. Mnohé zdravotní a fitness funkce se dočkaly významných vylepšení – přibyl například intervalový trénink pro běžce a cyklisty, nový program pro lepší spánek nebo sofistikovaná analýza tělesné stavby. Pokud jde o personalizaci, jsou k dispozici nové ciferníky a také několik nových stylových řemínků.

Motivace k pohybu

Vylepšená funkce Body Composition neboli Složení těla poskytuje uživatelům podstatně víc informací o jejich zdravotním stavu a vývoji. Kromě stanovení nejrůznějších osobních cílů (hmotnost, procento tělesného tuku, množství kosterního svalstva apod.) můžete nyní v aplikaci Samsung Health dostávat tipy a rady pro lepší motivaci. Kromě toho najdete v aplikaci i detailní informace o tělesné stavbě prostřednictvím digitálního fitness programu Centr, za nímž stojí známý herec Chris Hemsworth. Všichni uživatelé Galaxy Watch4 navíc budou mít k dispozici třicetidenní bezplatný zkušební přístup k hlavní části programu Centr.

Je jedno, zda se chystáte na závody nebo se prostě jen chcete trochu hýbat – v každém případě jistě oceníte nový intervalový trénink pro běžce a cyklisty. Můžete si v něm nastavit počet a trvání jednotlivých cvičení, případně i vzdálenost, kterou chcete uběhnout nebo ujet. Hodinky Galaxy Watch4 se pak změní ve vašeho osobního trenéra a budou hlídat, zda své cíle plníte. Případně vám můžou samy předepsat tréninkový program, v němž se budou střídat intenzivnější a míň intenzivní části.

Běžcům toho nová aktualizace k hodinkám Galaxy Watch4 nabízí obzvláště mnoho, od rozcvičky před během až po odpočinek a regeneraci. Můžou si v reálném čase měřit stav kyslíku v krvi (v procentech VO2 max), aby měli vždy přehled, jakou zátěž na sebe právě kladou. Po doběhnutí jim hodinky na základě pocení při běhu poradí, kolik by toho měli vypít, aby nebyli dehydratovaní. Kromě toho hodinky cíleně měří, jak probíhá návrat srdeční činnosti do normálu, k čemuž se používají data generovaná dvě minuty po ukončení intenzivní zátěže.

Aby se vám líp spalo

Že hodinky Galaxy Watch4 spolehlivě měří spánek, jejich uživatelé vědí dávno. Nyní ovšem přibyla funkce Sleep Coaching, díky němuž můžete své spací návyky ještě vylepšit. Program váš spánek vyhodnotí během dvou cyklů trvajících minimálně sedm dní a přidělí vám jeden z tzv. spánkových symbolů – zvíře, jemuž se svými návyky nejvíc podobáte. Následuje program trvající čtyři až pět týdnů, kdy vám hodinky budou radit, kdy si jít lehnout, automaticky vás budou odkazovat na odborné články, pomůžou vám při meditaci a budou vám zasílat pravidelné zprávy, jak si se spaním vedete.

K dobrému spánku a odpočinku je zapotřebí klidné a tiché prostředí. Hodinky Galaxy Watch4 rozpoznají, že jejich majitel usnul, a automaticky vypnou světla propojená v systému Samsung SmartThings, aby uživatele nic nerušilo.

Podrobnější informace o srdeční činnosti

V kombinaci s vyspělou technologií BioActive Sensor a aplikací Samsung Health Monitor dokážou hodinky Galaxy Watch4 měřit krevní tlak i EKG, což dohromady umožňuje sledovat stav vlastní srdeční činnosti kdykoli a kdekoli. Od prvního uvedení na trh v roce 2020 se aplikace Samsung Health Monitor postupně dostala do 43 zemí po celém světě. V březnu přibude 11 dalších, např. Kanada, Vietnam nebo Jihoafrická republika.

S novou aktualizací pro Galaxy Watch4 přicházejí i další možnosti úpravy vzhledu hodinek. Uživatelé mají na výběr nové ciferníky s různými barvami a fonty, takže si hodinky můžete zcela přizpůsobit vlastní chuti a vkusu. Kromě toho jsou k dispozici nové řemínky v různých barvách, např. ve vínové nebo krémové.

TZ

Související příspěvky

Leave a Comment