Proč kameny mohou léčit?

Ametyst

Léčivé (drahé) kameny jsou vzácné pro svůj původ, ale zejména pro vlastnosti a účinky, které mají na lidský organismus. Pocházejí z přírody stejně jako my. Jejich energie je podobná té naší, neboť v přírodě je vše propojeno. Uchvacují nás svou barvou, tvarem a čistotou. Ano, čistotou. Jen si vzpomeňte, jak se cítíte, když si prohlížíte křišťál, růženín nebo ametyst? Většina z nás je ohromena krásou, kterou s sebou tyto kameny rozličných tvarů a velikostí nesou. V jejich přítomnosti zažíváme zvláštní pocity, které nám napovídají, že se právě nacházíme u něčeho výjimečného.

Vedle blahodárných účinků na naše estetické cítění mají také blahodárný a nezastupitelný vliv na naše zdraví a emoční rozpoložení. Stejně jako každý člověk i tyto kameny mají svou jedinečnou strukturu, která podle svého uspořádání působí na struktury v našem těle. Struktura kamene je dána procesem jeho vzniku, časem, teplotou nebo rychlostí. Na výsledný tvar i barvu má vliv mnoho faktorů. I proto má každý kamínek zajímavé vlastnosti, které působí na naše fyzické i psychické zdraví. Opravuje a vylaďuje tkáně, orgány a tekutiny na úroveň, která je jim vlastní. Léčivé kameny nejsou všemocné a např. zlomeninu nám nezafixují. Mohou ovšem velice účinně pomoci při hojení a regeneraci, harmonizaci, ochraně, práci s emocemi a životní energií. Je známo mnoho případů, kdy se s úspěchem léčivé kameny používaly jako doplňek při léčbě těžkých onemocnění (např. rakovina, kdy se osvědčil jadeit).

Dokáží také harmonizovat prostor, ve kterém se nacházíme, a zbavovat ho negativní energie např. z elektrických přístrojů. Úspěšně harmonizují a čistí vodu, kterou pijeme nebo nám pomáhají usnout. Využití je skutečně široké a budeme se mu podrobněji věnovat v dalších článcích i s konkrétními příklady využití léčivých kamenů.

Katka Volková

Související příspěvky

Leave a Comment