Aplikace pro modelování světla ve VR

MyDaylight_promo

Aplikace využívá vysoký výpočetní výkon v cloudu a herní technologie k vytvoření realistických simulací denního světla ve virtuální realitě.

Způsob, jakým se denní světlo objevuje uvnitř, se mění v závislosti na téměř nekonečném počtu proměnných. Aplikace MyDaylight na základě nejdůležitějších parametrů s využitím výpočetního výkonu v cloudu provádí komplexní výpočty nezbytné pro přesnou simulaci denního světla. Výsledek si lze prohlédnout v chytrém telefonu nebo VR brýlích.

Představte si pokoj s oknem. Světlo přicházející přes toto okno se mění podle řady faktorů, jako jsou:

• umístění a orientace domu,

• rozmístění oken v místnosti,

• pozice slunce, roční období nebo denní doba,

• a mnoho dalších…

Světlo se sice nyní nachází uvnitř domu, ale příběh stále nekončí. Denní světlo se totiž odráží od řady různých povrchů – podlahy, stěn či nábytku – a to v závislosti na jejich poloze, barvě a struktuře. Do aplikace MyDaylight můžete snadno zadat všechny tyto parametry a vytvořit realistickou simulaci, která nabídne skutečný pohled na to, jak bude vypadat daný pokoj při jakékoli změně denního světla.

Aplikaci MyDaylight ocení zejména ti, kteří si chtějí navrhnout a na vlastní oči ověřit vlastní projekt rekonstrukce. Stačí zadat základní parametry jako jsou rozměr podlahy, výška a sklon střechy, výška stropu, rozmístění oken, umístění nábytku, orientaci místnosti vůči světovým stranám a upřesnit materiály jednotlivých povrchů. Za zhruba deset minut dostane uživatel k dispozici svou, na míru vytvořenou simulaci místnosti. Tu lze prohlížet buď v režimu formátu 360° nebo ve virtuální realitě pomocí VR brýlí.

Simulace MyDaylight jsou postaveny na platformě Unity, což je herní engine, který je běžně využíván v nejmodernějších počítačových hrách. MyDaylight je první mobilní aplikace na světě, která kombinuje tento herní engine s výkonnou technologií pro práci s denním světlem.

Rozsah výpočtů potřebných pro reálnou simulaci denního světla v aplikaci MyDaylight daleko překonává možnosti nejvýkonnějších chytrých telefonů. Jakmile do aplikace zadáte všechny parametry a proměnné, budou proto odeslány na vzdálené servery Microsoft Azure, kde budou teprve zpracovávány. V závislosti na rozsahu proměnných a komplexnosti scény trvá finální výpočet cca 5–15 minut, než se výsledná simulace odešle zpátky do vašeho telefonu.

Aplikace nabízí jedinečnou příležitostí experimentovat s různými variantami rekonstrukce, a protože je určena pro mobilní telefony, je služba k dispozici kdekoli a kdykoli. Využívá rostoucí vlnu zájmu zákazníků o vlastní řešení na míru i trend vyhledávat a nakupovat online.

Aplikace MyDaylight je bezplatná a k dispozici ke stažení z App Store a Google Play

Související příspěvky

Leave a Comment