Chytrá kuchyňská váha

Chytrá kuchyňská váha

V uspěchaném světě, kde lidé často nemají dostatek času na sledování své stravy a zdraví, jsou chytrá zařízení stále populárnější. Jedním z takových výrobků je chytrá kuchyňská váha AENO KS1S. Tato váha už není jenom obyčejným nástrojem pro vážení potravin, ale nabízí širokou škálu funkcí, které pomáhají sledovat nutriční hodnoty stravy a dosáhnout zdravotních cílů.

Pokud patříte mezi osoby zajímající se o zdravou výživu, sport, kulturistiku, chcete jen zhubnout a udržovat si zdravou váhu nebo máte jakákoli dietní omezení, může být takováto váha velmi dobrým pomocníkem. Například pokud si chcete dopřát sladkou snídani, můžete si na váze naměřit správné množství ovesných vloček, mléka, ořechů a medu a zjistit, kolik kalorií obsahuje vaše porce. Nebo pokud si chcete připravit zdravý salát na oběd, můžete si na váze zvážit listovou zeleninu, rajčata, mozzarellu a olivový olej a dozvědět se, jaký tvoří podíl na vaší denní doporučené dávce bílkovin, tuků a sacharidů.

Chytrá díky aplikaci

Jednou z klíčových vlastností této kuchyňské váhy je její schopnost počítat kalorie. Konkrétně to umožňuje aplikace AENO pro telefony Android i iOS, která umožňuje sledovat bílkoviny, tuky, sacharidy a kalorický obsah potravin. Obsahuje databázi více než 10 000 potravin a jídel, a je tak snadné najít přesné údaje pro nutriční analýzu.

Tyto informace jsou základním kamenem pro pohodlné plánování jídelníčku. Váha analyzuje nutriční obsah potravin a generuje podrobné zprávy, které pak pomohou upravit vaše stravovací návyky. Do aplikace si totiž vložíte svůj osobní profil, jako věk, výšku, váhu, úroveň fyzické aktivity a vaše cíle, například úbytek hmotnosti, udržování kondice nebo nabírání svalové hmoty. Na základě těchto informací se určí denní spotřeba kalorií. Následně po vážení konzumovaných potravin se vytváří denní statistika a lze tak získat celkový přehled, jak se blížíte k cíli.

Váha může také pomoci udržovat obecné povědomí o zdravém stravování v rodině. Používat ji mohou i další členové domácnosti, včetně dětí, a mohou se tak učit o výživových hodnotách různých potravin a skupin potravin a rozvíjet své celoživotní stravovací návyky.

Káva na váze

V aplikaci AENO nabízí váha i speciální režim kávy, který vám pomůže připravit dokonalou překapávanou nebo louhovanou kávu. Díky skleněnému povrchu odolává váha vysokým teplotám, a tak lze nádobu položit přímo na ní. Díky tomu lze dosáhnout přesného měření kávy a vody na základě doporučených poměrů pro různé varianty kávy. V praxi se nejprve zváží nádoba, vynuluje se, pak váha kávy a následně se zobrazuje hmotnost zalévané vroucí vody pro zajištění požadovaného poměru. V aplikaci jsou i stopky pro přesné sledování doby spaření, abyste dosáhli optimální chuti a aroma.

Kolik toho unese

Kuchyňská váha AENO KS1S má také vysokou nosnost až 8 kg. To znamená, že můžete vážit i větší porce jídla a těžší ingredience, což je vhodné pro vaření i pečení. Váha vám umožní odměřit všechny ingredience přímo v jedné misce nebo nádobě, což jednak zrychlí proces samotného vaření, ale také ušetří čas při úklidu. Není nic snazšího než vše odměřit a házet do jednoho hrnce a pak dát na sporák, nebo si těsto na pečení připravit v jedné misce a vložit do trouby.

Citlivost váhy s krokem po 1 gramu umožňuje přesné měření i malých přísad, jako jsou bylinky a koření, což se ocení především při pečení.

Jednoduchost především

Pro každodenní použití je zásadní, aby váha nepřekážela, byla „po ruce“, dala se snadno a rychle použít, očistit a uklidit. To splňuje beze zbytku. Je snadno skladovatelná díky své kompaktní velikosti. Lze ji snadno uložit do zásuvky nebo skříňky, když se nepoužívá, a nepřekáží tak na kuchyňské lince.

Povrch váhy je vyroben ze tvrzeného skla, které se snadno otírá a čistí. Navíc je bezpečný pro použití s horkými nádobami, takže můžete váhu používat pro měření teplých ingrediencí bez obav z poškození povrchu.

Ovládání váhy je velmi jednoduché a intuitivní. Pokud chcete detailní informace, zapnete váhu, spustíte aplikaci AENO, vyberete si druh vážené potraviny, a kromě hmotnosti máte hned k dispozici i nutriční hodnoty jídla. Pokud jde jen o vážení, vystačíte si s jedním tlačítkem „ON/TARE“.

Funkce TARE umožňuje vynulovat hmotnost váhy. To je velmi užitečné při měření více ingrediencí v jedné nádobě, aniž byste je museli přendávat do samostatných misek nebo odměrek. Jednoduchým stiskem tlačítka můžete snadno resetovat váhu na nulu a pokračovat ve vážení dalších ingrediencí.

Váha je vybavena jasným a čitelným LED displejem, který zobrazuje jak měřené hodnoty, tak jednotky a případně stav baterií.

TZ

Související příspěvky

Leave a Comment