TicWatch: Čtvrté nejprodávanější chytré hodinky na světě

TicWatch

Společnost elem6, s. r. o. představuje na českém a slovenském trhu novou značku chytrých hodinek TicWatch, která se řadí na 4. místo světového žebříčku prodejů.

Hodinky vynikají perfektním dílenským zpracováním, designem oceňovaným respektovanými světovými společnostmi jako Red Dot či iF Design Award a v neposlední řadě vynikají poměrem cena/výkon. Výrobce TicWatch úzce spolupracuje např. s VW či Google, a společně tak posouvají hranice aplikované umělé inteligence (AI). Výsledky se tak odráží i v unikátních předinstalovaných aplikacích výrobce (např. TicMotion na Wear OS by Google), které lze ovládat hlasovým asistentem Google Assistant.

Tyto kooperace zaručují, na rozdíl od konkurenčních modelů, kvalitní aktualizace systému a nepřeberné množství aplikací. Výrobce dokonce propůjčuje svá AI řešení gigantům jako jsou Huawei, Fossil, Motorola nebo také Louis Vuitton.

V nabídce jsou nyní čtyři modely běžící na platformě Wear OS by Google, které jsou vytvořeny pro jakoukoliv příležitost.

Nejvyšším modelem značky jsou smartwatch TicWatch Pro s prémiovým designem, které jsou osazeny vícevrstvým displejem, díky čemuž na jedno nabití vydrží běžet dva až 30 dnů dle intenzity využívání. Kromě dvou displejů jsou k dispozici dva různé režimy, z nichž jeden je více zaměřený na výdrž baterie, druhý pak na výkon.

V základním režimu hodinky zobrazují obsah s výbornou čitelností i na ostrém slunci a zaměřeny jsou především na fitness funkce. V chytrém režimu pak zařízení běží na zmíněném systému Wear OS by Google a výdrž baterie se v tomto případě uvádí v rozmezí dvou až pěti dní.

Hodinky jsou odolné vůči prachu a vodě dle standardu IP68 a vyrobeny jsou z kombinace odolných materiálů, uhlíkových vláken a pevného nylonu. Hodinky se dodávají s pásky z pravé italské kůže, která je z vnitřní strany doplněna silikonovou vrstvou šetrnou k pokožce. Podporují též NFC, takže po spuštění podpory ČR ze strany Google budou připraveny pro mobilní platby.

Také „mainstreamový“ model TicWatch C2 s unisex designem pro každou příležitost, běží na Wear OS by Google a kromě toho se může chlubit oceněními Red Dot Design Award 2019 a iF Design Award 2019. Pásek hodinek je opět vyroben z kůže, pouzdro pak z nerezové oceli. Uživatelé opět ocení až dvoudenní výdrž baterie i odolnost dle IP68. Dále disponují integrovaným GPS modulem, podporu NFC a 24hodinovým sledováním zdravotního stavu a fitness kondice.

Třetí v pořadí jsou sportovně laděné hodinky TicWatch E2 s cool designem nejen pro mladé, které jsou určeny pro veškeré fitness aktivity včetně plavání a také si letos odnesly cenu Red Dot za design. Hodinky jsou voděodolné do pěti atmosfér, což znamená, že se s nimi můžete potápět až do padesátimetrové hloubky. Běží na platformě Qualcomm Snapdragon Wear a stejně jako ostatní využívají operační systém Wear OS by Google. Lehké a pohodlné chytré hodinky navíc obsahují aplikaci TicWatch, která díky umělé inteligenci dokáže automaticky rozpoznat právě prováděnou sportovní aktivitu a přizpůsobit jí proaktivní sportovní režimy.

A nakonec jsou zde ryze outdoorové a odolné hodinky TicWatch S2 zaměřené na funkčnost a výdrž, u kterých už snad designové ocenění Red Dot Award 2019 nemusíme ani zmiňovat. Hodinky v černém provedení se chlubí úrovní odolnosti podle standardu americké armády – jsou vyrobeny tak, aby byly schopny přežít extrémní teplotní výkyvy, nárazy, prach i vodu. Opět tu máme integrovaný GPS modul, proaktivní sportovní režimy, platformu Qualcomm Snapdragon Wear i systém Wear OS by Google a stejně jako u modelu E2 i voděodolnost do úrovně pěti atmosfér.

Související příspěvky

Leave a Comment