Nový ZenBook s inteligentním touchpadem

ASUS ZenBook 14

ZenBook 14 nabízí speciální touchpad s názvem ScreenPad 2.0, který vylepšuje tradiční zážitek z notebooku a přidává interaktivní sekundární obrazovku, která zvyšuje produktivitu uživatelů. Jeho nové intuitivní uživatelské prostředí podobné smartphonu umožňuje snadno spravovat úkoly a zvládat více úloh najednou.

Notebook je vybaven bezrámečkovým displejem NanoEdge, díky čemuž obrazovka zabírá 92 procent čelní strany notebooku. Notebook nabízí procesor až Intel Core i7, grafickou kartu NVIDIA GeForce MX250 v kombinaci s až 16 GB operační paměti a rychlým SSD úložištěm o kapacitě až 512 GB. ZenBook 14 UX434 ve variantě Royal Blue se zlatými detaily a logem se v České republice prodává za cenu od 26 990 Kč s DPH.

ScreenPad 2.0

ScreenPad 2.0 je velká dotyková obrazovka s úhlopříčkou 5,65 palců spolupracující se softwarem ScreenXpert. Plní nejen tradiční roli touchpadu, ale nabízí mnoho nových funkcí a výhod. Tento interaktivní sekundární dotykový displej zvyšuje efektivitu při práci. Zahrnuje řadu užitečných nástrojů ASUS pro zvýšení produktivity: Quick Key umožňuje automatizaci složitých sekvencí kláves jedním dotykem, nástroj Handwriting slouží k přirozenému vkládání textu a Number Key pro zadávání velkých objemů dat. Jeho rozhraní, které je podobné těm v chytrých telefonech, je intuitivnější a snadněji se používá. Vývojářům třetích stran je umožněno využít API ASUS k optimalizaci svého softwaru a zlepšení uživatelského komfortu ScreenPadu. Nová verze ScreenPadu je také energeticky účinnější než její předchůdce, což znamená 2,5krát delší životnost baterie při používání ScreenPadu.

Jeden z nejmenších 14” notebooků na světě

Nový ZenBook 14 se může pochlubit v rámci své třídy velmi kompaktními rozměry, a to díky bezrámečkovému NanoEdge displeji. Tato 14palcová obrazovka má ze všech čtyř stran velmi tenké okraje a zabírá tak celých 92% čelní strany notebooku. ZenBook je proto ideálním společníkem nejen doma ale i na cestách.

Tradičně elegantní styl řady ZenBook poznáte na první pohled. Ani u této novinky nechybí kultovní povrchová úprava zobrazující soustředné zenové kruhy na kovovém víku. Speciální kloubní konstrukce ASUS ErgoLift automaticky při otevření zvedá klávesnici a zpříjemňuje tím nejen psaní, ale napomáhá také k lepšímu chlazení.

Výdrž až 14 hodin bez nabíjení

Nový ZenBook 14 je navržen tak, aby poskytoval vysoký výkon na cestách, a to zásluhou procesoru Intel Core i7 osmé generace a samostatné grafické karty NVIDIA GeForce MX250. Laptop obsahuje i SSD PCIe disk s kapacitou až 512 GB a až 16 GB operační paměti, díky čemuž ZenBook zvládne nejen běžné úlohy, ale editaci fotografií, úpravu videa nebo hraní her. O rychlé bezdrátové připojení se stará standard Wi-Fi 5 (802.11ac), který zaručuje rychlé stahování dat a plynulé streamování s větším dosahem a stabilnějším síťovým připojením. Bezdrátová technologie Bluetooth 5.0 navíc umožňuje snadné připojení moderních nízkoenergetických periferií a příslušenství.

ZenBook 14 poskytuje uživatelům volnost pracovat po celý den na jedno nabití baterie, protože jeho výdrž je impozantních 14 hodin.

Související příspěvky

Leave a Comment