Jak na vánoční pohodu?

KANKRY Vánoce

Co pro vás znamená vánoční pohoda? Mnoho z nás je rádo, že po předvánočním shonu, nakupování dárků, vaření, pečení, zdobení a připravování má konečně čas na odpočívání, relaxaci a konzumování dobrot. Vůně vánočních dobrot sama o sobě přináší pohodu, klid a zpomalení. Co si tu pohodu ještě prohloubit a zpříjemnit?

Jednou z věcí mohou být svíčky a aromaterapie. Měkké a teplé světlo svíčky prohřeje a zútulní každý kout vašeho domova. Na trhu je požehnaně různých variant, velikostí a barev. Stačí si jen vybrat tu svou, která vám zajistí pohodu a radost. Aromaterapie vám esenciálními olejíčky provoní domov. Jsou to lahvičky s koncentrovaným výtažkem z rostlin nebo jejich částí. Stačí pár kapek do aromalampy, kde využijete i měkké teplo svíčky, nebo ještě lépe do difuzéru. Je jich celá řada (jako aromalamp) a ty, které rozptylují esenciální oleje pomocí vodní páry, navíc příjemně zvlhčují vzduch. Také jsou hezky podsvícené a často si i můžete vybrat barvu podsvícení. Možná je to i dobrý tip na dárek, pokud vám ještě nějaký chybí J

Vhodně poslouží i pomerančová kůra na okně nebo tradiční nazdobený pomeranč s hřebíčkem v obýváku či v kuchyni. Jednou jsem během vánočních návštěv viděla mističku s kořením na stole v obývacím pokoji. Byl tam badyán, vanilkový lusk, hřebíček a skořice. Směs krásně provoněla celý byt.

K vánoční pohodě neodmyslitelně patří stromeček. Osobně nejsem fanda umělých stromků. Často jsou podivně tvarované, jak rok ležely v koutě a vůbec ale vůbec nevoní. Navíc jsou z opravdu nevhodných plastů a dalších různých látek, které škodí už jen samotnou přítomností. Přimlouvám se alespoň za větvičku k dodání atmosféry nebo stromek v květináči. Ten se dá i zasadit a pak dělá radost ještě mnoho let. Na stromeček můžete zavěsit i vlastnoručně vyrobené domácí ozdoby jako jsou perníčky, usušené plátky citrusů nebo slaměné ozdobičky či mašle.

Zkuste prostě nedělat víc, než musíte, decentně si vyzdobit byt přírodními ozdobami, mít dostatek měkkých polštářů a dek, zásobu vína, horké čokolády či kakaa, něco dobrého na zub a hlavně kolem sebe lidi, které máte rádi.

Katka Volková

Související příspěvky

Leave a Comment