Sonické zubní kartáčky setřou ve vysokém tempu všechny nečistoty ze zubů

zubni kartacek

Zuby a jejich čištěním se lidé zabývali od pradávna, o tom svědčí i nálezy z doby 3500 let před n. l. První zubní kartáček vyrobený z prasečích štětin a kosti se objevil už kolem roku 700 n. l. Tomu se ale ještě neříkalo zubní kartáček. Tento pojem se datuje do roku 1690, kdy ho použil historik Anthony Wood.

Od té doby se už tento pojem ujal. Pak už byl jen krůček k dalšímu pokroku. První velkou sériovou výrobu začali v Anglii v roce 1780. Elektrické kartáčky, které dnes známe se začaly na trhu objevovat od roku 1959.

Vývoj kartáčků Sencor trval několik let a zástupci značky komunikovali její vývoj s mnohými zubními lékaři a zubními hygienisty. V tuto chvíli jsou nabízeny tři řady sonických zubních kartáčků, které se liší počtem stěrů za minutu, počtem a vybavením možných programů. Nejvyšší řada je vybavena UV zářením, které zajišťuje bakteriální čištění kartáčku, jeho sterilizaci. Ta probíhá v cestovním pouzdru.

Kartáček SOC 110 je prvním z dané řady, který lze nastavit až na deset režimů rychlosti a tvrdosti. Nejvyšší rychlost je až 41 000 stěrů za minutu. Díky technologii Quadpeacer dokáže kartáček rozdělit čištění na čtyři bloky. V základním balení zakoupíte tělo kartáčku s ergonomicky tvarovanou rukojetí, dvě základní hlavy, dobíjecí stanici a přenosné pouzdro. K dostání je ve třech barvách.

Druhou řadou je SOC 220. Tento dentální pomocník je ještě rychlejší, kmitá s až 45 000 stěry za minutu. Na těle kartáčku lze nastavit jeden z pěti programů. Je balen v cestovním pouzdru, které je zároveň dobíjecí stanicí. K dostání je opět ve třech barvách.

Třetí řadou je SOC 3, který nabízí pět čistících a regeneračních programů stěrů, pracuje rychlostí až 48 000 stěrů za minutu. Je vybaven UV funkcí sterilizátoru v dobíjecím pouzdru. Je k dostání ve dvou barevných provedeních.

Související příspěvky

Leave a Comment