Je vám horko? Víme, jak jednoduše a efektivně chladit vzduch v interiéru

Honeywell MN12CESWW 3v1

Jakmile horké letní dny atakují teplotu okolo 30 stupňů, začne přehřátý interiér domácnosti nebo pracoviště připomínat saunu. Největší diskomfort pociťují obyvatelé podkrovních místností a bytů posledních pater panelových domů. Vzhledem k tomu, že tropických dnů neustále přibývá, je na čase uvažovat nad možnostmi, jak interiér ochladit.

Řešením může být nástěnná klimatizace, která se skládá ze dvou jednotek, venkovní a vnitřní. Ta vnitřní vzduch ochlazuje a teplo předává potrubím skrze chladivo do venkovní jednotky, která jej předává do okolí. Takové řešení ale často není možné ať už z finančních nebo technických důvodů. Proto mnoho lidí řeší chlazení interiéru pomocí mobilní klimatizace nebo ochlazovače vzduchu.

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace jsou efektivní alternativou klasických nástěnných klimatizací. Jednoznačnou výhodou takového řešení je příznivější pořizovací cena i možnost chlazení vybrané místnosti. Mobilní klimatizace je, jak už z názvu plyne, samostatnou jednotkou a lze ji dle libosti přemisťovat. Na druhou stranu bývá o něco hlučnější než klasická klimatizace, a také je nutné vyřešit odvod teplého vzduchu z interiéru. K tomu slouží hadice, která musí být vedena mimo interiér, většinou skrze otevřené okno, ke kterému je hadice připojena skrze speciální těsnění, aby se teplý vzduch nevracel zpět do interiéru.

Sencor SAC MT1231CVhodnou mobilní klimatizací do interiérů s rozlohou až 120 m³ je Honeywell MN12CESWW 3v1, která kromě chlazení dokáže vzduch odvlhčovat a ventilovat. Díky digitálnímu ovládacímu panelu lze teplotu přesně regulovat v rozmezí 16 – 32 °C, a to i pomocí časovače na 24 hodin dopředu. K jednoduché manipulaci slouží kolečka a o komfortní ovládání se zase stará dálkové ovládání. Tuto jednotku také doporučujeme díky nízké úrovni hluku, který činí jen 65 dB, proto se hodí nejen do domácnosti, ale i do kanceláří.

Alternativou je výkonná, ale energeticky úsporná mobilní klimatizace Sencor SAC MT1231C. Stejně jako předchozí model disponuje ventilátorem, funkcí odvlhčování a časovačem. Režim SLEEP je velmi tichý a zabraňuje podchlazení během spánku.

Ochlazovače vzduchu

Ochlazovače vzduchu jsou určeny pro místnosti, kde není třeba regulovat teplotu v celém jejím prostoru. Tyto přístroje postrádají kompresor a vzduch chladí pomocí vody nebo ledu, a to pouze v dosahu ochlazovače. Výkonově je tedy nelze srovnávat s mobilními klimatizacemi, avšak v menších prostorech poslouží obdobně, navíc není potřeba řešit problém s hadicí na odvod teplého vzduchu. Jejich nevýhodou je mírné zvýšení vlhkosti v daném prostoru.

Zajímavou možností pro ochlazení vzduchu v interiéru je přístroj Klarstein Skyscraper Ice 4v1, který kombinuje funkce ventilátoru, chladiče, zvlhčovače vzduchu a čističky. Designově úsporná 28 cm vysoká věž se hodí do malých zákoutí a do interiéru dodává svěží vzduch ve třech Sencor SAC MT1231Crychlostech. O chlazení a zvlhčování vzduchu se stará šestilitrová nádrž na vodu. Ovládání věže je jednoduché a intuitivní pomocí panelu na přístroji nebo prostřednictvím dálkového ovládání. Vzhledem k vysokému průtoku vzduchu se hodí i do větších místností.

Levnější variantu představuje ochlazovač SOMOGYI LH 300, který rovněž nabízí tři rychlostní stupně. Chladící médium opět představuje voda, v tomto případě lze využít 3 litry. Pro lepší chladící efekt je také možné použít chladicí boxy, které se jednoduše vloží do zásobníku na vodu.

Jestliže hledáte skutečně mobilní přístroj pouze pro sebe, kde vám nebude překážet žádná hadice ani kabel, dobrou volbou je kompaktní ochlazovač vzduchu Adler AD 7919, který je napájen z USB portu nebo čtyřmi AA bateriemi. Ochlazovač se vám bude hodit při práci nebo relaxaci, protože vzduch chladí, čistí a zvlhčuje na menším prostoru. Výhodou je ale jeho mobilita, lehkost i tichost.

Kam pro mobilní klimatizace nebo ochlazovače vzduchu?

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit různé možnosti chlazení vzduchu v interiérech, podívejte se na e-shop Electro World. Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 40 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat.

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé lze vybrané zboží nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé dostanete za každou transakci procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Síť Electro World se nyní zdvojnásobila a po převzetí K+B Expert nabízí možnost vyzvednutí na 40 prodejnách po celé ČR.

TZ

@RadekVyskovsky

Související příspěvky

Leave a Comment