Smartphone s výbavou bez kompromisu za dostupnou cenu

Alcatel 1S

Společnost TCL Communication uvedla na český a slovenský trh smartphone Alcatel 1S, který nabízí pokročilé funkce a solidní výbavu za příznivou cenu. Telefon s operačním systémem Android 9.0 Pie pohání osmijádrový procesor v kombinaci se 3 GB operační paměti. Integrované 32GB úložiště lze rozšířit pomocí MicroSD karty. O kvalitní obraz se stará 5,5palcový Full View displej typu IPS s HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9. Nechybí ani duální fotoaparát (13+2 Mpx), který dokáže rozeznat pomocí umělé inteligence devět různých typů scén. Novinka se již prodává v černé nebo modré barevné variantě za 2690 Kč, resp. 99,90 euro s DPH.

Alcatel 1S sází na velmi dobrý poměr ceny a kvality. Zásluhou osmijádrového procesoru, který se opírá o 3GB operační paměť, má i tento telefon s agresivní cenou zcela plynulé reakce. Problém mu nedělají ani multitasking, okamžité stahování nebo odesílání dat a spouštění náročných aplikací. Dostatečně velké interní úložiště s kapacitou 32 GB lze snadno rozšířit pomocí microSD karty o dalších až 128 GB.

Součástí výbavy modelu Alcatel 1S je hlavní duální fotoaparát kombinující 13Mpx a 2Mpx snímač, přičemž sekundární kamera slouží ke změně hloubky ostrosti (tzv. bokeh efekt). Hlavní fotoaparát dokáže automaticky rozeznat devět různých scén díky umělé inteligenci. Přední selfie kamera disponuje rozlišením 5 Mpx a LED bleskem.

Ostrý obraz při sledování videa nebo prohlížení internetu zajistí 5,5palcový Full View displej typu IPS s rozlišením HD+ a poměrem stran 18:9. Displej má zúžené rámečky, a zabírá díky tomu více než 80 % čelní strany telefonu. Přední 2.5D sklo se zaoblenými hranami dotváří elegantní design smartphonu, který pohodlně padne do ruky. Zadní stranu telefonu zdobí vzor ve stylu broušeného kovu.

Vestavěný snímač otisků prstů a funkce Face Key pro rozpoznávání obličeje poskytují majiteli telefonu ochranu jeho soukromých dat. Celodenní vytížení telefonu zvládne baterie o kapacitě 3060 mAh.

Telefon podporuje všechna evropská LTE pásma, což znamená rychlé stahování a odesílání dat. Obsahuje také dva sloty na SIM karty a navíc samostaný slot pro paměťové karty.

Související příspěvky

Leave a Comment