Ultratenký herní notebook vybavený grafikami NVIDIA GeForce RTX

ROG Zephyrus S

Republic of Gamers (ROG) uvedla na český trh ultratenký notebook Zephyrus S (GX701) vybavený novými grafickými kartami řady NVIDIA GeForce RTX 2060/2070/2080 s designem Max-Q a procesorem Intel Core i7 osmé generace. ROG Zephyrus S (GX701) disponuje 17,3palcovým displejem s rychlou obnovovací frekvencí 144Hz a panelem a velmi tenkým rámečkem. Displej s certifikací PANTONE Validated je vhodný pro nejnovější hry nebo tvorbu grafiky či editaci fotek a videí. Notebook si i přesto, že je napěchován výkonnými komponenty, zachovává štíhlý profil a kompaktní rozměry na úrovni běžných 15,6 modelů. Unikátem u herního notebooku ROG Zephyrus S je možnost nabíjení přes port USB-C. Novinka se v Česku prodává za cenu od 61990 Kč s DPH.

Zephyrus S GX701 je vybaven grafickou kartou až GeForce RTX 2080 s designem Max-Q, která bez potíží zvládne i nejnáročnější hry. V Česku jsou v prodeji i verze s RTX 2070 a RTX 2060. Tyto grafické procesory, postavené na nové architektuře GPU NVIDIA Turing a platformě RTX, přinášejí technologie ray tracing v reálném čase, umělou inteligenci a programovatelné stínování.

Novinka obsahuje výkonný procesor Intel Core i7-8750H, který disponuje šesti jádry a 12 vlákny a dosahuje v režimu Turbo frekvence až 4,1 GHz. Má proto dostatek zdrojů pro náročné aplikace, jako jsou editace videí a 3D vykreslování, nebo náročný multitasking, jako kombinace hraní se streamováním. K dispozici je až 24 GB rychlé operační paměti DDR4-2666 a až 8 GB samostatné paměti GDDR6 VRAM. O bleskové ukládání dat se stará NVMe SSD s kapacitou až 1TB.

Zároveň jde o první herní notebook, který lze napájet buď přes rozhraní USB-C, nebo klasický vstup DC. Port USB-C je také schopen napájet externí monitor přes DisplayPort 1.4. Notebook je navíc vybaven i výstupem HDMI 2.0b, takže jdou k němu připojit celkem dva 4K displeje na frekvenci 60Hz.

Zásluhou standardu Wi-Fi 5 (802.11ac) s 2×2 MU-MIMO nabízí Zephyrus S GX701 při spárování s kompatibilními routery, jako je ROG Rapture GT-AC5300 rychlejší bezdrátovou propustnost. O stabilní připojení se stará bezdrátová technologie ROG RangeBoost, která neustále skenuje okolí a automaticky přepíná mezi dvěma páry antén, aby byl vždy k dispozici co nejlepší signál.

Inteligentní zesilovač rozšiřuje rozsah dvou vestavěných 2,5W reproduktorů, díky čemuž mohou produkovat hlasitější zvuk s menším zkreslením. Svůj oblíbený herní headset připojíte pomocí 3,5mm audio konektoru nebo jednoho z USB portů. Zephyrus S GX701 dokáže simulovat prostorový zvuk pro stereofonní zařízení, jako jsou sluchátka, USB DAC a náhlavní soupravy VR. Nabízí také audio funkce určené speciálně pro streamování a nahrávání, včetně automatické stabilizace hlasitosti a potlačení šumu.

Díky 6,9 mm tenkým rámečkům je tento 17,3palcový notebook prakticky stejně velký jako běžné 15,6palcové notebooky. Jedná se o vůbec nejkompaktnější herní 17palcový notebook, a s profilem 18,7 mm také nejtenčí. Díky tomu se snadno vejde do brašny nebo batohu.

Zephyrus S (GX701) využívá technologii NVIDIA G-SYNC, která synchronizuje obnovovací frekvenci displeje s obnovovací frekvencí GPU, čímž je zajištěna naprostá plynulost hraní. V případě, kdy nepotřebujete výkon samostatné grafické karty, aktivuje se díky technologii NVIDIA Optimus úspornější integrovaná grafická karta. Pokud chcete hrát a získat vyšší grafický výkon, Optimus se opět postará o zapnutí samostatné grafiky NVIDIA RTX.

Notebook je vybaven displejem s rychlou obnovovací frekvencí až 144 Hz a dobou odezvy 3 ms (šedá-šedá), což znamená mimořádně ostrý obraz i při rychlých akčních scénách. Tento displej je současně ideální nejen ke hraní nejnovějších herních titulů, ale také pro tvorbu obsahu, kde je důležitá přesnost barev. Již z továrny je každý panel kalibrován tak, aby splňoval přísné požadavky PANTONE Color Validation na přesnost a jednotnost. Technologie ProArt TruColor zaručuje přesnost barev, která je lepší než u většiny stolních monitorů.

Velmi tenké šasi notebooku ponechává jen málo prostoru pro proudění vzduchu, což znesnadňuje chlazení CPU a GPU. Systém Active Aerodynamic System (AAS) však umožňuje při otevření víka zvýšit objem nasávaného vzduchu, čímž se zvýší průtok vzduchu ve srovnání s tradičními konstrukcemi a předchází propadům ve výkonu. Další vzduch je přiváděn přes ventilační otvory nad klávesnicí a dva ventilátory jej pohánějí přes čtyři chladiče a odvzdušňovací otvory. Zephyrus S GX701 proto zůstává i při vysokém vytížení chladný. Samočisticí chladicí systém zabraňuje hromadění prachu uvnitř notebooku. Každý ventilátor má totiž speciální protiprachový tunel, který zachytí částice a nasměruje je ven ze zadní části šasi. Rychlost ventilátoru je řízena inteligentním algoritmem, který automaticky reaguje na změny teploty. Uživatelé mohou vybírat mezi třemi nastavenými profily – turbo, vyvážený výkon a tichý režim.

Klávesnice umístěná atypicky zcela vpředu ponechává více prostoru pro ventilátory, a zároveń přesouvá ruce uživatelů dál od teplejších oblastí kolem CPU a GPU. Povrchové teploty na klávesnici jsou mnohem nižší než u tradičních konstrukcí, zejména po nekonečných hodinách herní akce.

Každá klávesa je osvětlena nezávislou RGB LED diodou. Uživatelé navíc mohou jednoduše přizpůsobit intenzitu osvětlení a konfigurovat barvy a efekty tak, aby vyhovovaly různým scénářům, jako je identifikace důležitých kláves pro konkrétní hry a výběr jemnějšího vzhledu pro seriózní práci. Osvětlení se týká i dotykového panelu na pravé straně, který se stisknutím tlačítka změní na numerickou klávesnici. Osvětlené kolečko pro ovládání hlasitosti se nachází přímo v dosahu levé ruky uživatele.

Zásluhou technologie Aura Sync můžete koordinovat barvy a RGB efekty s kompatibilními periferiemi, jako jsou myš ROG Gladius II Origin nebo sluchátka ROG Delta. Synchronizované osvětlení může přeměnit herní sestavu v efektně vypadající zařízení. To vše je snadno ovladatelné pomocí několika kliknutí v intuitivním softwaru Armory Crate.

Související příspěvky

Leave a Comment