Za dvacet minut máte instalaci zvukového systému ve všech pokojích bez drátů hotovou

SoundTouch

Správně zvolené reproduktory a 20 minut času. To je všechno, co potřebujete k profesionálnímu ozvučení celého bytu nebo domu.

Rozhodně se ale nemusíte bát o kvalitu zvuku – rodina audio produktů SoundTouch od legendárního výrobce Bose zahrnuje relativně malé, designové reproduktory, jejichž zvukové vlastnosti se vyrovnají mnohým větším zařízením.

Profesionálním ozvučením chápeme komplexní bezdrátový zvukový systém, který zajistí skvěle znějící zvukovou kulisu v celém bytě nebo domě s tím, že každý uživatel může ze svého smartphonu ovládat celý systém. Chcete, aby hrálo v celém bytě stejné rádio nebo hudební album z nepřeberného výběru kvalitní hudby na internetu a poté během několika vteřin přepnout pouze v kuchyni na jiný zvukový podkres? To všechno lze, pokud do jednotlivých místností instalujete jeden z řady reproduktorů Bose SoundTouch. Jedná se o velmi jednoduše nastavitelnou a ovladatelnou sadu audio zařízení.

Výhodou je možnost postupného rozšiřování. Pokud si v první fázi pořídíte jeden reproduktor do obývacího pokoje, můžete ho kdykoli v budoucnu doplnit o další kusy do ostatních místností a během několika minut je připojit do jednotného systému, aniž byste museli rozvádět po bytě kabely.

Výběr reproduktorů

Prvním krokem je volba konkrétních reproduktorů do jednotlivých prostor. Na výběr máte 4 varianty a také speciální adaptér, který zprostředkuje všechny funkce SoundTouch stávajícímu zesilovači s tradiční reprosoustavou. Nejmenší zástupce rodiny – Bose SoundTouch 10 – zajistí s přehledem bohatý zvuk ve všech prostorách do velikosti přibližně 20 m2. Pro náročnější posluchače a rozměrnější pokoje je určen systém SoundTouch 20. Největší ze základní sady, SoundTouch 30 s vestavěným subwooferem, je určen do velkých hal a působivou kulisu vytvoří i v členitých či komerčních objektech. Všechny modely jsou k dostání v bílé a černé barvě.

Pro speciální využití je pak určen soundbar SoundTouch 300, který pozvedne zvuk televizoru na vyšší úroveň, zajistí prostorový efekt a lze k němu dále volitelně připojit, opět bezdrátově, zadní reproduktory nebo basový reproduktor, subwoofer. Soundbar může zároveň plnit úlohu hlavního reproduktoru v obývacím pokoji zapojeného do jednoho celku s ostatními produkty.

Zapojení během několika minut

Po vybalení je třeba každý reproduktor zapojit do zásuvky a do smartphonu nainstalovat aplikaci Bose SoundTouch. S její pomocí připojíte postupně všechny reproduktory do domácí Wi-Fi sítě a nazvete je podle místností, ve kterých se nacházejí. Poté se ve stejné aplikaci připojíte k hudebním službám, které využíváte, jako například u nás nejoblíbenější Spotify. Pokud máte navíc svoji hudební sbírku uloženou v počítači nebo v domácím datovém úložišti NAS, nainstalujete příslušnou aplikaci a spojíte tato zařízení s celým systémem. Ano, opět bez nutnosti rozvodu kabelů. Od této chvíle máte k dispozici všechny instalované zdroje, včetně velkého množství internetových rádií, zahrnující i naprostou většinu našich lokálních stanic.

V telefonu pak vyberte například reproduktor „Obývák“ a pusťte si hudbu, na kterou máte náladu. Jiný člen domácnosti si může pustit na reproduktoru „kuchyň“ ze svého smartphonu rádio. V jakoukoli chvíli můžete k „obýváku“ přidružit „kuchyň“, „chodbu“ i „ložnici“, čímž rozezníte v celém bytě plně synchronizovaný jednotný hudební podkres s přehlednou možností ovládání hlasitosti buď

jednotlivě nebo centrálně pro všechna zařízení jedním posuvným ovladačem na displeji telefonu. Základní pokyny lze všem systémům přirozeně také posílat prostřednictvím přiložených dálkových ovladačů.

Protože připojení je zajištěno přes Wi-Fi, nemusíte se obávat toho, že když se vzdálíte, hudba přestane hrát. Pro individuální potřeby lze však přehrávat i pomocí Bluetooth nebo drátového vstupu hudbu uloženou pouze v telefonu, MP3 přehrávači nebo počítači. Rodina Bose SoundTouch nabízí velmi komplexní a propracovaný systém nejjednoduššího ozvučení celého bytu nebo domu. Do jednoho celku, respektive v rámci jedné bezdrátové sítě Wi-Fi, lze připojit prakticky neomezené množství reproduktorů.

-LiM

Související příspěvky