O několik pověstných fousů lepší než jen Hi-Fi sluchátka

Sony-sluchátka

Po výborně hodnocených sluchátkách MDR-1A představených v roce 2014, přinášejí nová sluchátka se zvukovým rozlišením HiRes Audio a označením MDR-1AM2 množství nových a zdokonalených vlastností, díky nimž vezmou trh se sluchátky útokem.

Společnost Sony totiž vyšla ze svých dřívějších odborných zkušeností s oblastí HiRes Audia a zvuk ještě více zdokonalila. Ač se to může zdát k nevíře, nová sluchátka mají ještě o několik pověstných fousů lepší zvuk než ta předchozí a mají dokonce i nižší hmotnost a lépe sedí na hlavě díky upravenému hlavovému oblouku, který tolik netlačí – ačkoli už ten předchozí byl špičkově ergonomický.

Sluchátka ještě více zdokonalují schopnosti v oblasti Hi-Res, dokážou přehrávat frekvence dosahující až 100 kHz a mohou se pochlubit nově vyvinutým HD reproduktorem o velikosti 40 mm, takže si můžete vychutnávat frekvenční rozsah v maximální šíři. Jsou také vybavena polymerovou membránou z tekutých krystalů s hliníkovou povrchovou úpravou, které dokonale pomáhají reprodukovat každou jemnou nuanci. U modelu 1AM2s byla použita krycí mřížka s Fibonacciho vzorem, která zlepšuje reprodukci ultra vysokých frekvencí. Také byla použita stříbrem potažená bezkyslíkatá měď (OFC, oxygen-free copper), která minimalizuje ztráty při přenosu signálu. Další výhodou je možnost volit mezi symetrickými konektory o průměru 4,4 mm a standardními 3,5 mm konektory, které rozšiřují možnosti jejich použití. Tato sluchátka jdou ve šlépějích modelu MDR-Z1R, sluchátek z řady Signature Series, a jejich zvuk je laděn stejným směrem.

Sluchátka jsou lehčí než už tak velmi lehký a k nošení příjemný předchozí model – a to je velká výhoda. Tato circumaurální sluchátka tak můžete mít nasazená déle, také jejich náušníky byly navrženy tak, aby zajišťovaly dlouhodobý komfort. Luxusní, pohodlné náušníky ze syntetické kůže jsou vyrobeny z paměťové polyuretanové pěny.

Model 1AM2 se představí ve dvou stylových barevných variantách – černé a stříbrné.

Součástí balení sluchátek jsou dva kabely – standardní a se symetrickým konektorem o průměru 4,4 mm. Pokud o všem chcete ještě zvýšit kvalitu zvuku, který posloucháte, představuje společnost Sony kabel Kimber Kable, který model 1AM2 dokonale doplňuje. Kabel MUC-S12SB1 Kimber Kable je kompatibilní s tímto i s dalšími modely sluchátek s jedním výstupem.

Související příspěvky