Monitor přináší HDR technologii

KANKRY

BenQ uvádí model EW277HDR. Monitor v sobě kombinuje pokročilý VA panel s vysokou svítivostí, jemným rozlišením a technologie Eye-care pro ochranu zraku.

Monitor BenQ EW277HDR nabízí Full HD rozlišení 1920 x 1080 pixelů a využívá technologii 8bitového VA panelu s vysokým přirozeným kontrastem 3000:1 a širokým barevným rozsahem odpovídajícím 100 % standardu Rec. 709 HDTV a 93 % barevného prostoru DCI-P3. Integrovány byly také pokročilé technologie Eye-care pro maximální ochranu zraku.

„Každý detail monitoru BenQ EW277HDR je navržen, aby potěšil nadšence multimediální digitální zábavy,“ říká Conway Lee, prezident BenQ Corporation, a dodává: „Bez ohledu na to, zda sledujete film, video nebo hrajete hry, nabízí tento model živé a přirozené podání obsahu v HDR kvalitě.“

Exkluzivní režim HDR podporující formát HDR10 je dostupný prostřednictvím tlačítka na rámu displeje. Jeho aktivací získá monitor o 33 % vyšší svítivost s maximální hodnotou až 400 nitů, což poskytne takřka neomezený dynamický kontrast, který zvětší rozdíl mezi temně černou a zářivě bílou barvou.

Monitor disponuje také dalšími funkcemi a technologiemi jako jsou Super Resolution, simulující obrázek s vysokým rozlišením zvýšením hustoty pixelů, a Smart Focus, umožňující zvýraznit vybraný obsah na displeji. Brightness Intelligence Plus technologie automaticky upravuje nastavení monitoru v závislosti na okolním osvětlení a nechybí ani tradiční funkce na ochranu zraku Flicker-free a Low Blue Light, jejichž funkčnost byla prověřena a potvrzena globálním certifikačním úřadem TÜV Rheinland.

BenQ EW277HDR bude k dispozici v první polovině října za doporučenou koncovou cenu 6399 Kč s DPH v České republice a 245 euro s DPH na Slovensku

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Související příspěvky