Apple představil levný iPhone SE pro sítě 5G

Apple iPhone SE

Americká společnost Apple představila novou verzi svého levného chytrého telefonu iPhone SE pro síť páté generace (5G) a nový iPad Air. Prodávat se začnou tento týden.

Cena nového iPhonu SE začíná na 429 USD (téměř 10.000 Kč), což je mírné zvýšení proti předchozímu modelu, jehož cena je 399 USD. Nový telefon se začne prodávat 18. března. Je vybaven čipem A15 Bionic, který je podle Applu nejrychlejší ve srovnání s konkurenty, obrazovka má úhlopříčku 4,7 palce (11,9 cm) a má domovské tlačítko s dotykovým identifikátorem.

Nový iPad Air se dočkal vylepšení po dvou letech. Má nový design, 5G konektivitu a rychlejší čipovou sadu M1, která je oblíbená v přístrojích MacBooks. Cena začíná na 599 USD (13.900 Kč) a k prodeji bude rovněž od 18. března. Je také vybaven přední kamerou s rozlišením 12 megapixelů.

Apple také představil iPhony 13 ve dvou nových barevných provedeních, včetně alpské zelené.

Společnost také rozšiřuje své služby a další produkty. Její služba Apple TV+ začne v pátek večer vysílat zápasy nejvyšší baseballové ligy MLB. K dispozici bude v osmi zemích.

Apple se na 5G nejprve zaměřil u svých nejdražších produktů, protože zákazníci hledají výkonná zařízení s lepší konektivitou. Nyní se 5G objevila i u levnějšího modelu, což může přilákat zákazníky k nákupu nových telefonů. Služba 5G sice zatím není přístupná po celém světě, ale přístroje poskytují zákazníkům výhodu do budoucna, kdy by se měla rozšířit.

„Protože uživatelé iPhonů vlastní telefon více než 2,5 roku, 5G je pro uživatele atraktivní funkcí, která by je mohla přimět přejít od staršího iPhonu 4G,“ uvedl analytik Counterpoint Research Neil Shah.

Podle výzkumné společnosti IDC byly v posledních letech hlavními trhy pro iPhone SE Spojené státy, Japonsko a západní Evropa, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: allnews.cz

Související příspěvky

Leave a Comment