Designový headset Harrier 360

Kvalitní headset v současné době již patří do výbavy každého hráče počítačových her, který pomýšlí na solidní výsledky. Ne vždy však chcete při pořizování potřebné výbavy obrátit kapsy naruby a je tak dobré mít na trhu k dispozici i nějaký ten zajímavý kousek za rozumný peníz. Právě zde přichází společnost Surefire se svojí novinkou v podobě herních sluchátek Harrier, která nabízejí sedmikanálový zvuk, RGB podsvícení i velmi obstojný mikrofon. Rozhodně se s nimi tak mezi spoluhráči neztratíte.

Barvitý design jako základ

Na headsetu Harrier na první pohled zaujme výrazné RGB podsvícení obou mušlí. Nepřehlédnutelné a rozmanité barvy nepůsobí vůbec špatně a pokud se ve světýlkách vyžíváte, tak vám tato sluchátka rozhodně padnou do oka. Musíte ovšem počítat s tím, že si je není možné přizpůsobovat a pracujete tak prostě s tím, co je k dispozici v základu. Jediné varianty podsvícení jsou zapnuto, barevný kruh a vypnuto.

O usazení sluchátek na hlavu se stará kovový hlavový most. Nechybí mu ani polstrování, díky němuž se nemusíte bát pocitu nějakého tlaku na vaši hlavu. Celý hlavový most je pokrytý koženkou a na první pohled tak budí solidní dojem. Na osahání je u koženky trošku cítit, že zde kvůli ceně muselo u materiálu dojít k jistému kompromisu, ale zde bude stejně rozhodující osobní preference každého z hráčů. Náušníky jsou poměrně velké a velmi dobře odtěsní okolní hluk, takže vás ani řeči o tom ať tu online hru přece zapauzujete nevyvedou z míry. Prostě je totiž neuslyšíte.

Aby se sluchátka přizpůsobila jakékoliv hlavě, disponují také posuvníkem s možností úpravy velikosti. I přes tento prvek je nutno podotknout, že pokud běžně máte s velikostí svojí hlavy problém, Harrier nejspíš nebudou výjimkou. Jsou totiž obecně dost pevná, takže na menší hlavě sedí perfektně, u větší to ovšem naopak může působit tak, že sedí opravdu pevně.

Aby vám neunikl ani krok

U herních sluchátek nás samozřejmě kromě ergonomie zajímá také to, jak dobře dokáží podat zvuk a informovat například o dění na bojišti. Zde se rozhodně nemusíte bát, že by novinka od Surefire zklamala. V první řadě pomáhá 7.1 zvuk, díky němuž vždy bez potíží dokážete určit, z jakého směru se k vám nepřítel blíží, nebo odkud třeba přichází palba. Můžete tak mnohdy získat rozhodující výhodu. Na první poslech mě také příjemně překvapilo, jak čistý zvuk tohoto headsetu je. Slabší stránkou naopak bude, že zvuk působí trošku ploše, čemuž nepomáhají ani slabší basy.

SureFire logoKomunikaci s vašimi parťáky potom bude obstarávat přes jacka připojovaný odnímatelný mikrofon. Pokud mikrofon nepotřebujete, prostě ho vyjmete a uschováte, kam uznáte za vhodné. Jeho kvalita zvuku je velmi solidní a rozhodně se tak s Harrier se svými parťáky dobře dorozumíte bez komunikačního šumu.

Pod kontrolou za všech okolností

Připojení headsetu k vašemu počítači obstará 2 metry dlouhý USB kabel u nějž rozhodně chválím i to, že je opletený. Na kabelu najdeme také ovládací prvky, které vám umožní se o svůj headset starat klidně i uprostřed lítého herního boje. Nabízí možnost zesilovat či zeslabovat hlasitost prostřednictvím ovládacího kolečka. U této možnosti se mi líbí, že nejde o změnu systémové hlasitosti, ale pouze o hlasitost sluchátek samotných. Dále na ovládacím panelu najdete posuvník pro zapnutí mikrofonu a tlačítko ke kontrole RGB podsvícení.

Závěr:

Sluchátka Surefire Harrier nabízejí čistý sedmikanálový zvuk, solidní mikrofon a v neposlední řadě také slušivé RGB podsvícení, které obecně hráči milují. Ve svojí cenové kategorii se Harrier rozhodně neztrácí a přináší velmi slušnou konkurenci pro ostatní výrobce herních headsetů, kterou bez obav při nejmenším můžete zařadit do užšího výběru svých případných favoritů na nová sluchátka.

Autor: Martin Havel

Související příspěvky

Leave a Comment