Na scénu přichází kapesní fotoaparát RX100 VII

kapesní fotoaparát RX100 VII

Společnost Sony představila nový přírůstek do oceňované řady fotoaparátů RX. Novinkou je fotoaparát RX100 VII (model DSC-RX100M7). Kompaktní fotoaparát RX100 VII dosahuje za pomoci technologií vyvinutých pro fullframovou bezzrcadlovku Sony Alpha 9 nové úrovně výkonu (při pořizování fotografií i záznamu videa) a nabízí tak uživateli jistotu profesionální kvality s kapesními rozměry při spontánním fotografování v běžných situacích.

Model RX100 VII je vybavený nově vyvinutým skládaným obrazovým snímačem CMOS Exmor RS CMOS typu 1.0 a obrazovým procesorem BIONZ X nejnovější generace. Tato kombinace přináší novou úroveň výkonu automatického ostření a rychlosti, která byla dříve dostupná jen u modelu Alpha 9. Flexibilitu snímání zajišťuje objektiv ZEISS Vario-Sonnar T* 24–200mm F2,8–4,5 s velkým rozsahem zoomu, díky němuž je fotoaparát RX100 VII všestrannou volbou pro nejrůznější typy fotografování. Díky tomu je vhodný pro všechny uživatele – nadšence i profesionály.

Nový standard automatického ostření v kompaktním fotoaparátu

Fotoaparát RX100 VII nabízí skvělých 357 bodů AF s fázovou detekcí v ohniskové rovině a 425 bodů AF s detekcí kontrastu. Kromě toho je s nově optimalizovaným ovládáním pohonu objektivu doby automatického ostření 0,02 s, nejrychlejší na světě. Díky velkému skoku ve výkonu sledování AF/AE během souvislého snímání fotoaparát provádí výpočty AF/AE až 60× za sekundu a zachycuje rychlý pohyb rychlostí 20 sn./s pomocí sledování AF/AE, což umožňuje rychlé a přesné zaostření v každém okamžiku.

Mimo to snímač dále nabízí snímání bez blackoutu a kompletní náhled i při souvislém snímání rychlostí 20 snímků/s, stejně jako model Alpha 9. Fotoaparát RX100 VII přichází také s novým režimem sériového snímání single burst shooting, který umožňuje díky závěrce omezující zkreslení pořídit dokonalý snímek vysokou rychlostí až 90 snímků/s ve formátu JPEG/RAW. Pořízení série snímků umožňuje fotografovi zachytit rychlý pohyb stejným způsobem jako při fotografování jednotlivých snímků. Fotoaparát v takové situaci pořídí sérii 7 snímků rychlostí 90, 60 nebo 30 snímků/s, z nichž je možné vybrat ten nejlepší záběr.

Model RX100 VII představuje jako první kompaktní fotoaparát vyspělý tracking s real time AF a real time eye-AF. Tracking v reálném čase využívá nejnovější algoritmus vyvinutý společností Sony a součástí technologie je i rozpoznávání objektů založené na umělé inteligenci, která zajistí vynikající přesnost zachycení objektů pomocí dotykového panelu na zadním displeji. Nejnovější verze uznávané technologie automatického zaostření očí „real-time eye AF“ společnosti Sony využívá rozpoznání objektu na bázi umělé inteligence k detekování a sledování očí v reálném čase. To zajišťuje vyšší přesnost, rychlost a lepší sledování u funkce automatické zaostření na oči u lidí i zvířat a umožňuje fotografovi soustředit se výhradně na kompozici.

Filmařský zázrak

Kompaktní rozměry a nízká hmotnost modelu RX100 VII (302 g, 102 × 58 × 43 mm) umožňují nosit fotoaparát vždy s sebou a upevnit ho na místa, která větším přístrojům nevyhovují. V menším formátu se ale skrývá řada profesionálních funkcí pro nahrávání videí ideálních k pořizování záznamů na cestách – třeba při oblíbeném vlogování:

– Integrovaný záznam videa v rozlišení 4K se čtením plného počtu pixelů bez pixel binningu s vysokou přenosovou rychlostí XAVC S.

– Tracking s ostřením real time AF a real time eye-AF při nahrávání videa.

– 8x účinnější Active SteadyShot 4K, oproti standardnímu SteadyShot 4K.

– Integrovaný vstup mikrofonu.

– Hybrid Log-Gamma (HDR) / S-Gamut3.Cine / S-Log3, S-Gamut3/S-Log3.

– Kompatibilita s doplňkem Movie Edit mobilní aplikace Imaging EdgeTM pro stabilizaci a úpravy filmů.

– Záznam dat v pozici na výšku u videí.

– Intervalové snímání pro úžasná časosběrná videa.

– Mimořádně zpomalený záznam nahrávající až 1000 snímků/s.

– Výklopný displej s náklonem o 180 stupňů usnadňující vlogování.

„Model RX100 VII nastavuje nové standardy fotografování i natáčení videí na kompaktním fotoaparátu. Věříme, že jeho fenomenální rychlost a funkce automatického ostření budou zákazníky dobře přijaty,“ uvedl Yann Salmon Legagneur, ředitel produktového marketingu oddělení Digital Imaging společnosti Sony Europe. „Uživatelé budou mít jistotu, že mají v kapse výkon modelu Alpha 9 v kompaktním balení, a mohou se tak v každé situaci na fotoaparát spolehnout.“

Nové pouzdro pro řadu RX100

Společnost Sony také představila pro řadu RX100 nové pouzdro vyrobené z ekologické kůže (LCJ-RXK). Součástí balení je pouzdro objektivu a také popruh přes rameno, které pomáhají fotoaparát chránit před nárazy. Pouzdro umožňuje snadný přístup ke konektoru mikrofonu a terminálu USB. Je tedy možné nabíjet fotoaparát nebo stahovat fotografie, aniž by jej bylo nutné z pouzdra vyjmout. V nabídce je v černém a béžovém provedení.

Související příspěvky

Leave a Comment