Nabíjení bez drátů nebylo nikdy jednodušší

Verbatim Wireless Charger Metal Pad

VerbatimNová doba si žádá nové přístupy. Prakticky každý z nás alespoň denně nabíjí svůj telefon. Hledat vždy kabel a trefovat se s ním do konektoru telefonu je postup dávno přežitý. Dnes frčí bezdrát! Bezdrátové nabíjení nabízí snazší možnost, jak doplnit energii nejen mobilnímu telefonu, ale všem přenosným zařízením podporující technologii Qi.

Technologie pro bezdrátové dobíjení byly vynalezeny již v devadesátých letech a používaly se například pro dobíjení zubních kartáčků. Nejde tedy o nic nového, jen tato možnost si v poslední době našla nový způsob využití – k pohodlnému nabíjení telefonů. Společnost Verbatim na trh právě uvedla zařízení Wireless Charger Metal Pad, se kterým je to hračka. Jde na první pohled o jakousi obdobu pivního podtácku. Není to však běžný podtácek, je totiž našlapaný elektronikou. Telefon stačí položit doprostřed základny a bezdrátové nabíjení pracující na jednoduchém principu elektromagnetické indukce mezi dvěma cívkami okamžitě začne. Je to rychlejší, jednodušší a úhlednější než použití fyzických konektorů a kabelů. Nabíječka má zabudovanou ochranu proti přepětí a po dokončení nabíjení přejde do pohotovostního režimu.

Rychlé nabíjení

Bezdrátová nabíječka v režimu rychlého nabíjení poskytuje nabíjecí výkon až 10 wattů. Je tak vhodná pro nejnovější smartphony, které právě podporují rychlé nabíjení. Díky tomu jsou totiž nabity během několika desítek minut, a tak se bezdrátová nabíječka hodí nejen na noční stolek, ale také do kanceláře či obýváku. Verbatim Wireless Charger Metal Pad dodává to, co požaduje přenosné zařízení, aniž by překročil množství energie dodávané napájecím zdrojem.

Tato bezdrátová nabíječka má certifikaci Qi, a je tak kompatibilní se všemi zařízeními podporující tuto technologii. U většiny novějších modelů telefonů jde o standard. U starších modelů telefonů či jiných přenosných zařízení lze případnou absenci vyřešit připojením příslušenství (například pouzdrem, nebo adaptérem) umožňující nabíjení pomocí této bezdrátové nabíječky. Certifikace Qi zahrnuje přísné testování kompatibility, bezpečnosti a spolehlivosti, a aby bylo možné používat značku Qi, je třeba splňovat požadované normy.

Kvalitní úprava a líbivý design

Rozměry Wireless Charger Metal Pad jsou 99 × 9 mm a hmotnost 96 g, předurčují zařízení i k použití na cestách. Minimalistické, nízkoprofilové provedení se dokonale hodí při bezdrátovém nabíjení v autě, na letišti i v hotelu. Hodí se však i na jakýkoliv stůl, a to nejen pracovní. Nabíječka je k dispozici ve dvou provedeních, v elegantním kovovém (cena 599 Kč) nebo s trvanlivou gumovou hranou (cena 499 Kč). Kovová i gumová povrchová úprava má protiskluzovou podložku, která zabraňuje sklouznutí položeného zařízení.

Vzhledem k tenké konstrukci se snadno přenáší, váží méně než 100 gramů a je dodávána s napájecím kabelem USB. Stačí tak zastrčit do portu počítače či do nabíječky dodané se zařízením (nabíječka není součástí balení) a nabíjení ihned začne. LED indikátory ukazují stav napájení a nabíjení. Bezdrátová nabíječka na výstupu dodává 5 V/2 A a 9 V/1,1 A.

Související příspěvky

Leave a Comment