Nejvyšší řada LCD televizorů Philips zaujme NanoLED technologií i viditelným zvukem

LCD Philips

Společnost TP Vision, výrobce televizorů Philips, oznámila příchod letošních televizorů série 8000 na český a slovenský trh.

Jedná se o nejvyšší řadu LCD televizorů Philips pro tento rok. Všechny tyto televizory jsou vybaveny NanoLED technologií, což je speciální, jeden nanometr tlustá vrstva nanočástic, které absorbují přebytečné světelné vlny a zajišťují tak čistší barvy, především při sledování z velkých úhlů a při ne úplně ideálním okolním osvětlení.

Řada 8503 je navíc vybavena konceptem „viditelného zvuku“. Jedná se o přední reproduktor připevněný na spodní straně televize. Jeho 45W výkon zajišťuje působivé vysoké a střední tóny, zatímco technologie Triple Ring na zadní straně televizoru obstarává hutné basy.

Televizory 8503 se zabudovaným soundbarem

Modely s tímto označením nabízejí to nejlepší, co si lze z LCD televizorů Philips pro rok 2018 vybrat. Zmíněnou NanoLED technologii doplňuje špičkový obrazový procesor P5 z dílny Philips TV, který analyzuje a upravuje pět hlavních oblastí kvality obrazu: ostrost, barvu, kontrast, pohyb a vylepšení obrazu. P5 v sobě spojuje sílu pěti procesorů v jednom, což zaručuje rychlejší zpracování a vylepšení velkého množství obrazových dat. To by měli ocenit zejména fanoušci streamovaného obsahu.

Televizory dosahují úrovně HDR Premium a umožňují zobrazovat v jedné scéně zářivý jas a zároveň temně tmavé oblasti s detailním rozlišením. Široký barevný gamut dále dodává barvám více živosti.

Série 8503 se pyšní spodní zvukovou lištou, tzv. konceptem „viditelného zvuku“. Jedná se o dopředu směřující integrovaný soundbar s výkonem 45 W. O dunivě hluboké tóny se na zadní straně televizoru stará subwoofer s technologií Triple Ring, která umožňuje větší rozsah pohybu membrány při zachování tenkého profilu televize.

Modely jsou k dostání v úhlopříčkách 49, 55 a 65 palců od 29 999 Kč.

Modely 8303 jako ozdoba obývacího pokoje

Modely série 8303 mají stejnou výbavu jako zmíněné televizory 8503, ovšem bez integrovaného soundbaru. Televizory mají minimalistický rámeček a středový stojan s povrchem z leštěného hliníku. Díky prvotřídnímu evropskému designu se stanou ozdobou každého obývacího pokoje. K dostání jsou v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců od 34 999 Kč. V této série tedy naleznete jeden ze dvou letošních obřích 75palcových televizorů Philips pro rok 2018.

Série 8503 a 8303 jsou vybavené operačním systémem Android TV, rozlišením 4K a oblíbeným třístranným Ambilightem.

Všechny zmíněné televizory podporují nově plánovaný standard pozemního vysílání DVB-T2 H.265.

Související příspěvky

Leave a Comment