Nové cestovní elektrokolo – jediné elektrokolo se středovým pohonem a tlačítkem Boost

KANKRY

Pokud si rádi odpočinete na kole, máme pro vás článek o novém elektrokole, které na jedno nabití vydrží až 130km. Ekolo.cz představilo nový model elektrokola Agogs Gust. Agogs Gust. Je vybavené baterií nabízející reálný dojezd 130 km při skvělém poměru ceny k hodnotě. Agogs Gust je možné koupit za 42 900 Kč bez DPH v pánském i dámském provedení.

Agogs Gust je nové trekkingové-terénní elektrokolo vybavené výkonným středovým  motorem (Bafang Modest Drive system) s excelentním výkonem na pevných cestách i v přírodě. Robustní konstrukce s nosností až 150 kg je k dispozici je v pánském i dámském provedení, s velikostmi rámu 17”, 19” nebo 21”.

Kapacita 600Wh (16 Ah) baterie s články Panasonic NMC nabízí vysokou výdrž a rychlo nabíječka s výkonem 3A umožní získat 50% kapacitu už za necelou hodinu a půl nabíjení. Umístěním na rámu elektrokola navíc příznivě příspívá k optimálnímu těžišti.

Gust, čtené jako Gast, znamená v angličtině buď výbuch vášnivého pocitu nebo náhlý poryv větru,” říká Jakub Ditrich, majitel společnosti. “Název nemohl být přiléhavější, jezdec na tomto kole snadno zažije obojí,” dodává.

Kolo je vybavené unikátní tlačítkem Boost se 3 funkcemi, které je poprvé použito na modelu se středovým pohonem. Nechybí USB zásuvka na LCD displeji i na samotné baterii. K elektrokolu je k dispozici celoroční bezplatný servis, formátování a kontrola baterií zdarma.

Patrony nového modelu jsou publicista Daniel Dočekal a autor výpravy do Afriky (Sen o Dakaru) Petr Kotek. V případě zájmu se s vámi rádi podělí s praktickými zkušenostmi, oba Agogs Gust aktivně používají.

Sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu mne v dubnu přesvědčily k návratu k pravidelnému ježdění na kole,” říká Daniel Dočekal. “Po 1600 kilometrech na klasickém kole mohu srovnávat a elektrokolo je skvělá příležitost, jak dojet prakticky až jednou tak daleko a cítit se stále stejně příjemně unavený. Jako technologického novináře mne tahle část hardware enormně zajímá. Má navíc zajímavou budoucnost v podobě připojených elektrokol,” dodává.

Agogs Gust si můžete kdykoliv prohlédnout (a v případě zájmu i bezplatně vyzkoušet) v prodejně ekolo.cz u stanice metra Vltavská v Praze Holešovicích (budova bývalých Dopravních podniků).

Dámskou verzi elektrokola GUST uvítala moje manželka Dana. Na prvním výletě, který jsme absolvovali na trase Černošice, Zadní Třebáň, Liteň, Neumětely, Beroun, Karlštejn a zpět jsme celkem nastoupali 1136 výškových metrů a ujeli přesně 100,3 km, baterii se nám povedlo vybít jenom ze 70%. Pokud to srovnám s jinými elektrokoly, které jsme používali, považuji to za fantastický výsledek ” říká Petr Kotek, šéf agentury Promotým Praha a dlouholetý spolupracovník BESIPu a další patron elektrokola Agogs Gust.

Agogs Gust si mohou pořídit cyklističtí začátečníci či rekreační jezdci, ale skvělé služby poskytne i pokročilejším cyklistům. S ohledem na velmi příznivou cenu je navíc snadno dostupné i tam, kde jde o skutečně rekreační či kondiční ježdění.

Parametry Agogs Gust

Pánský model / Dámský model
Reálný dojezd Až 130 km
Kapacita a typ baterie 600Wh (16Ah / 36V) Li-Ion Panasonic NMC
Hmotnost, vč. baterie 24.5 kg
Nosnost 150 kg
Typ a materiál rámu Slitina Al 6061.T6, Velikosti rámu 17” (dámské),  19″ a 21″ (S, M a L)
Typ pohonu Bafang MM G360 – středový 80N.m / 500W max.
Snímač Kadenční
Ovládání LCD displej s dálkovým ovládáním a s USB nabíjením. Tlačítko BOOST se 3 funkcemi.
Řazení a přehazovačka Shimano Acera, 9 rychlostí, pastorky 12T – 36T
Typ a značka brzd Kotoučové hydraulické brzdy Shimano s disky o průměru 160 mm
Přední vidlice RST, odpružená, zamykatelná
Pláště Maxxis Overdrive 28″
Blatníky Dlouhé, plastové ABS
Sedlo a sedlovka Sedlo Selle Royal – gelové pánské/dámské anatomické
Speciální výbava Kompletně osazené elektrokolo: blatníky, nosič, stojánek. Přední a zadní LED Spanninga se světelným čidlem, napájené z hlavní baterie.
Rozměry kola (minimální) VxH 110 x 188 cm
Osvětlení LED, aktivace tlačítkem na řídítkách
Cena 42 990 Kč

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

 

Související příspěvky